Volta Trucks, ABD pazarına giriş stratejisini onayladıVolta Trucks, kendisini şimdiden Avrupa’nın önde gelen tam elektrikli ticari araç üreticisi ve hizmet sağlayıcısı olarak kurmuş olan Kuzey Amerika pazarına girişi için stratejik yol haritasını açıkladı. Plan, gelecek yılın sonuna kadar Los Angeles sokaklarında çalışan ilk Volta Zero araçlarını görecek. 

ABD için tam elektrikli Volta Zero.
Volta Trucks’ın %100 akülü elektrikli ticari araçlarının Kuzey Amerika’ya girişi, 2023’te, kuru veya soğutmalı kargo kutusu olan mevcut Avrupa 16 tonluk kamyona eşdeğer bir Volta Zero Class 7 kamyon tarafından yönetilecek. Volta Zero, özel olarak kentsel lojistik için tasarlanmış, amaca yönelik olarak üretilmiş %100 akülü, orta hizmet tipi bir kamyon. Volta Zero’nun baştan aşağı tasarımı, Michigan merkezli Meritor tarafından sağlanan elektrik motoru, şanzıman ve aksı tek bir ünitede içeren yenilikçi bir kompakt eAks ve şasi raylarına yerleştirilmiş yüksek voltajlı pillerden oluşuyor. 

Volta Trucks, ilk olarak 2023’ün ortalarında Los Angeles’tan başlayarak ABD’li müşteriler tarafından değerlendirilecek ve 2024’te üretim araçlarının piyasaya sürülmesinden önce ek şehirlerle birlikte değerlendirilecek olan 100 Sınıf 7 kamyondan oluşan bir Pilot Filosunu tanıtacak. Volta Trucks bugüne kadar, Avrupa’da şu anda sıkı ve kapsamlı bir test programından geçen 24 yol ‘Tasarım Doğrulama’ prototipi üretti. Kuzey Amerika’daki tanıtımından önce şirket, Avrupalı ​​müşteriler için 1.500’den fazla tam elektrikli Sınıf 7 kamyon üretmeyi bekliyor.