Temsa MD9 electriCITY ve LD SB E’yi tanıttı…

®
Çok Okunanlar

TİM’den Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye İhracat Ödülü

Sakarya’da üretim faaliyetlerini gerçekleştiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bir kez daha ihracat şampiyonları arasına girerek başarısını kanıtladı. Gerçekleştirdiği üretim...

AB, Çin’in elektrikli otomobillerine ek vergi getirmeye hazırlanıyor

AB Komisyonunun, Çin'in elektrikli otomobil üretimine sağladığı devlet sübvansiyonlarına ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında alacağı tedbirleri ve ithal edilen ürünlere...

IVECO Araç alacaklara ödeme kolaylığı

2.500.000 TL’YE VARAN %0 FAİZLİ KREDİ KAMPANYASI VE PEK ÇOK AVANTAJ HAZİRAN AYINDA IVECO YETKİLİ SATICILARINDA… IVECO’nun en iddialı ve...

Çin menşeli benzinli ve hibrit otomobillere ilave gümrük vergisi

İthalatta İlave Gümrük Vergisi Uygulamasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gezete'de yayımlandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada da düzenlemenin...

Sabancı Holding ve PPF Group ortaklığında faaliyetlerini sürdüren TEMSA, Avrupa’daki elektrifikasyon sürecine öncülük etmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz ay içinde düzenlenen Hannover IAA Transportation Fuarı’nda, bir Avrupalı üretici tarafından geliştirilen ilk şehirlerarası elektrikli otobüs olan LD SB E’nin dünya lansmanını gerçekleştiren TEMSA, bu kez de alanında Fransa’nın en önemli organizasyonlarından biri olan Autocar EXPO’ya katıldı. Hali hazırda Avrupa yollarında bulunan MD9 electriCITY ile elektrikli araç portföyünün en genç üyesi LD SB E’yi standında sergileyen TEMSA, vereceği test sürüşü hizmetiyle de katılımcılara LD SB Plus deneyimini yaşattı.

BATARYA PAKETLEMELERİ TEMSA BÜNYESİNDE YAPILIYOR

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA Fransa Direktörü Serkan Uzunay, TEMSA’nın lansmanını gerçekleştirerek seri üretime hazır hale getirdiği beş farklı elektrikli araç modeli bulunduğunu hatırlatırken, “Bu ürün gamımızla, her segmentte bir elektrikli modeli müşterilerine sunabilen Avrupa’daki tek üreticiyi konumundayız. Bir yandan elektrikli araç portföyümüzü genişletirken, bir yandan da teknolojimizi sürekli geliştirerek elektrifikasyon alanında öncü rolümüzü güçlendirmeye çalışıyoruz. Diğer tüm elektrikli araçlarımızda olduğu gibi, Autocar Expo’da tanıtımını yaptığımız iki aracımızda kullandığımız batarya paketlemelerimizi de TEMSA bünyesinde gerçekleştirdik. Bu da farklı koşullara ve coğrafyalara uygun araç geliştirebilmek için bize çok büyük bir esneklik sağlıyor” şeklinde konuştu.

AVRUPA’NIN DÖNÜŞÜMÜNE ÖNCÜLÜK ETMEYE HAZIRIZ

TEMSA’nın büyüme hikayesinde Avrupa’nın çok önemli bir yeri olduğunu da sözlerine ekleyen Uzunay, “Avrupa’da öncelikli pazarlarımız arasında yer alan Fransa’da bugün itibarıyla 6 bine yakın aracımız yollara çıkmış durumda. Aynı şekilde Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkelerde TEMSA markalı araçlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Bu ülkeler başta olmak üzere, tüm Avrupa’da son dönemde sürdürülebilirlik ve elektrifikasyon odağında bir dönüşüm yaşanıyor. Biz de TEMSA olarak hem teknolojimizle hem de üretim kalitemizle bu dönüşüme öncülük etmeye; Avrupa şehirlerinin sıfır emisyon yolculuğuna katkıda bulunmaya hazırız” dedi.

 MD9 ELECTRICITY AVRUPA’DA YOLLARA ÇIKTI

  • Fuarda yeni ön maskesi ile sergilenen MD9 electriCITY, 9,5 metrelik uzunluğa sahip.
  • 250 kW’lık elektrikli motoruyla, performans konusunda rakiplerinden ayrışan
    MD9 electriCITY, 53 kişilik yüksek yolcu kapasitesiyle de dikkat çekiyor.
  • İsveç, Fransa, İspanya gibi ülkelerde yollara çıkan MD9 electriCITY, aynı zamanda TEMSA tarihinde ihraç edilen ilk elektrikli araç modeli olma unvanına sahip.
  • Class II uygunluğu ile Intercity kullanımına da hazır hale gelen MD9 Electricity, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya hazır.

AVRUPA’NIN İLK ŞEHİRLERARASI ELEKTRİKLİ OTOBÜSÜ

  • Hannover IAA Transportation’da lansmanı gerçekleştirilen LD SB E ise, 12 ya da 13 metre olarak iki farklı uzunlukla sunuluyor.
  • 63 kişilik yolcu kapasitesi bulunan araç, 250 kW’lık güce sahip elektrikli motoru sayesinde tüm yol koşullarında mükemmel performans sunuyor.
  • 210, 280 ve 350 kWh olmak üzere 3 farklı batarya kapasitesi seçeneği sunan LD SB E’nin menzili de uygun koşullarda 350 kilometreye kadar ulaşabiliyor.
Son Haberler

Mobility Town By Otokoç Metazone Roblox’u yayına aldı

Otokoç Otomotiv, sürdürülebilir ve erişilebilir Web 3.0 vizyonu kapsamında önemli bir adım daha atarak, popüler oyun platformu Roblox'ta yenilikçi bir...

Diğer Haberler