DS Automobiles modelleri yalnızca yüzde100 elektrikli olacak

DS Automobiles, kuruluşundan bu yana yürütülen bir elektrifikasyon stratejisi sayesinde, Avrupa’nın en düşük ortalama CO2 emisyonuna sahip çok enerjili marka olma özelliğinde. Bu strateji ivme kazanıyor: 2024’ten itibaren tüm yeni DS Automobiles modelleri yalnızca %100 elektrikli olacak.

Serideki ilk %100 elektrikli model gelişiyor. 2019’dan beri pazarlanan DS 3 CROSSBACK E-TENSE, şimdi yaklaşık %7’lik bir artışla WLTP kombine çevrimine göre 341 kilometre menzile ulaşacak. 

Geliştirme sırasında, DS 3 CROSSBACK E-TENSE’in fiili kullanımı tercih edildi. Isı pompası, verimliliği artırmak için bir higrometri sensörünün benimsenmesiyle özellikle bir evrim geçirdi. Standart olarak sunulan ısı pompası, sıcak hava üretmek için sıkıştırma yoluyla ısı üretiyor. Enerji ihtiyacı büyük ölçüde azaldı. 

DS Performance tarafından yönlendirilen Formula E şampiyonu ekibiyle yapılan sürekli geliştirmeler ve sürekli görüşmelerin sonucu olarak, şanzıman oranı da DS 3 CROSSBACK E-TENSE’in verimliliğini artırmak için optimize edildi.

Son olarak, gerçek kullanımdaki özerklik kazanımı, Continental tarafından geliştirilen yeni 17 inç A Sınıfı lastiklerin benimsenmesini içeriyor. 215/60 R17 96H’de sunulan Continental EcoContact 6 Q, yuvarlanma direncini artırmak ve gürültü emisyonlarını azaltmak için yeni bir yüksek teknoloji silika bileşiğine sahip.