Volvo Cars, Google Asistan özellikli cihazlar



Volvo Cars, otomobillerini Google Asistan özellikli cihazlarla doğrudan entegre eden ilk otomobil üreticisi olacak ve bu, Volvo Cars ile Google arasındaki devam eden ortaklığın da bir adımı…

Bu doğrudan entegrasyon Google Asistan ile otomobiller arasında bugüne kadarki en kusursuz bağlantıyı sağlayacak ve Volvo Cars kullanıcılarının Google Asistan’ın etkin olduğu ev ve mobil cihazlara sesli komutlar vererek arabalarındaki işlevleri kontrol etmelerini sağlayacak.

Kullanıcılar, Volvo otomobillerini Google hesaplarıyla eşleştirerek otomobillerinde doğrudan Google ile konuşabilecek ve soğuk bir kış gününde otomobili ısıtmak veya kilitlemek gibi işlevleri uzaktan yönetebilecek.

Google Asistan ile sağlanacak entegrasyon Volvo Cars kullanıcılarına kolaylık ve iç huzur sağlama tutkusunu yansıtıyor ve bu kullanılabilir komutların listesinin gelecekte daha da artması hedefleniyor..

Bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman; örneğin otomobilin şarj sürecinin başlaması gibi şarj planlaması dahil gelecekteki işlevleri planlama ve daha fazlası olmak üzere uzaktan otomobilleriyle ilgili bilgilere ulaşabilecekler.

“Google teknolojisini ve hizmetlerini otomobillerimizde tanıtan ilk otomobil üreticisiydik. Şimdi Google Asistan özellikli cihazlarla tam olarak entegre olan ilk üretici olacağız. Bu, Google ile ortaklığımızın bir sonraki adımı.” sözleriyle değerlendirmesine başlayan Volvo Cars CPO (Chief Product Officer) Henrik Green, devam etti: “Bu entegrasyon, müşterilere evlerinde veya hareket halindeyken Google Asistan’a sahip herhangi bir kişisel cihaz üzerinden otomobillerini kolayca ve güvenli bir şekilde yönetme olanağı sağladığı için kullanıcı deneyimini daha da geliştiriyor.”

Volvo Cars ayrıca, şirketin tamamen elektrikliye geçiş hamlesini desteklemek için de otomobillerin Google Asistan ile entegrasyonunu hedefliyor. Marka böylece müşterilerin tamamen elektrikli Volvo otomobillerinde karbon emisyonlarını tamamen azaltma potansiyeline ulaşmalarına yardımcı olabilecek özellikler sunmayı hedefliyor.

Volvo Cars gelecekte şarj deneyimini verimli olduğu kadar kullanışlı hale getirmeyi de hedefliyor.

Aracın kilidinin açılması gibi daha hassas komutlar için, iki aşamalı bir kimlik doğrulama işlemi, sadece doğru kişilerin doğru zamanda doğru bilgileri duymasını veya erişmesini sağlıyor.

İşlevsellik, Volvo Cars uygulamasına bağlı Android destekli bir bilgi-eğlence sistemi ve Google Asistan özellikli bir cihazla ve Google Asistan’ın bulunduğu alanlarda kademeli olarak tüm Volvo sürücülerinin kullanımına sunulacak.