TotalEnergies, Alman enerji sektörünü güçlendirmek için Kyon Energy’yi satın aldı

®
Çok Okunanlar

Stellantis, Yenilikçi LiDAR Teknolojisiyle Sürüş Destek

Dünyanın en büyük mobilite şirketlerinden Stellantis, yeni nesil yüksek performanslı LiDAR (Işık Algılama ve Mesafe Belirleme) teknolojisinin geliştiricisi SteerLight'a...

Maserati, yeni elektrifikasyon çağına öncülük eden GranCabrio Folgore

Maserati’nin, GranCabrio Folgore ile enerji dolu dönüşümünü, yenilikçi ivmesini ve yaratıcılığını gözler önüne serdiği, Trident’in %100 elektrikli yeni serisinin...

Totalenergies’in Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, Fransız enerji devi TotalEnergies, Alman pil depolama sistemi Kyon Energy’yi ek kazanç ödemelerinin yanı sıra 90 milyon €ön ödeme ile satın aldı.

Alman pazarında entegre bir güç oyuncusu olma yolunda önemli bir adımı işaret eden hamle, Totalenergies’in ülkedeki 3 gigawatt (GW) açık deniz rüzgar çiftliği, yenilenebilir enerji toplayıcısı Quadra Energy’yi satın alma ve 1.100 yüksek güçlü elektrikli araç şarj noktası için sözleşme imzalamayı içeren 2023 başarılarını takip ediyor.

Şirket, Kyon Energy’nin projelerinin öncelikli olarak Kuzey Almanya’da yer aldığını göz önünde bulundurarak, satın alımın Totalenergies’in entegre güç stratejisi için çok önemli olduğunu ve Almanya’da güvenilir ve rekabetçi güç sunma taahhüdünün altını çizdiğini söyledi.

2021 yılında kurulan Kyon Enerji, 120 mw’ı halihazırda faaliyette, 350 mw’ı yapım aşamasında ve 300 mw’ı inşaata hazır olan 770 megavat (MW) rekabetçi fiyatlı proje geliştirerek hızla adından söz ettirdi.

Ayrıca, şirket yaklaşık 2 gw’lık bir ileri aşama projeleri boru hattına sahiptir.

Kyon Energy’nin akü depolama sistemlerinin entegrasyonu, tıkanıklığı yönetmek ve ülkenin yenilenebilir enerji genişlemesini desteklemek için çok önemli olan Almanya’nın elektrik şebekesinin esnekliğini ve esnekliğini artıracaktır.

Sibel Morrow

Son Haberler

Şok Tesla ModelY Türkiye fiyatı KDV ve ÖTV dahil ₺1.791.451 açıklandı

TESLA'DAN 19.04.2024 GÜNÜ MODELY FİYATINDA BÜYÜK TÜRKİYE HAMLESİ... Tesla duyurusu ve haberini son dakika olarak aşağıda paylaşıyoruz... Türkiye'deki Tesla Model...

Diğer Haberler