Test Sürüşü: TOYOTA C-HR HYBRIDYenilenen iç ve dış tasarımı Toyota C-HR’a kusursuz bir görünüm kazandırırken keskin hatları ona dinamik bir hava katmış. Etkili ve mükemmel Toyota C-HR, inanılmaz bir performans sunuyor. 1.8 litrelik hibrit motoru ile yeni Toyota C-HR normlara meydan okuyor. Aynı anda hem çok sessiz hem de çok ekonomik bir sürüş deneyimi ile ön plana çıkıyor. 1.8 LİTRE HYBRID E-CVT 4X2 Hibrit Sistem Maksimum 122 PS güç üretiyor. Yakıt tüketimi 3.8 lt/100 km. Hızlanma 0–100 km/sa 11.0 sn. e-CVT; Elektronik kontrollü sürekli değişken şanzıman sistemine sahip.

Yaşarken,çalışırken ve eğlenirken her anı doyasıya yaşamak istersiniz. Yeni Toyota C-HR sizi anlıyor. Daha aracınıza binmeden Toyota C-HR logosu welcome light eşliğinde sizleri karşılıyor ve farkını ortaya koyuyor. Açık renk tavan döşemesi ile aydınlık ve ferah bir kabin sizi bekliyor. Sürüş keyfiniz ise giderek artıyor. Vücudunuzun her noktasını kavrayan, elmas desenli döşemelerle prestij kazanan koltuklar konforunuza ve tarzınıza hitap ediyor.

Yumuşak dokulu malzemeler, lake siyah detaylar ile kontrast yaratıyor ve güncel, modern bir tasarım hissi veriyor. Premium LED farlar tüm gözleri üzerinize çekiyor. Gün batarken modunuz değişiyor, C-HR’ın mavi ambiyans aydınlatması etrafınızı kuşatıyor. Yeni Toyota C-HR canlı müziği yollara taşıyor. Akıllı telefonunuzu bağlayın, sevdiğiniz şarkıları açın ve müziğin keyfi ni konserdeymişsiniz gibi çıkarın. Hayatın müziği var. Yüksek sesle dinleyin. Kör Nokta Uyarı Sistemi Sizi dikiz aynaları aracılığıyla görülmeyen araçlara karşı uyarıyor.

Geri Manevra Trafi k Uyarı Sistemi (Fren Desteği İle) Park yerinden geri çıkarken, aracınızın arkasındaki sensörler sağdan ya da soldan gelen diğer araçları algılıyor, sizi uyarıyor ve gerektiğinde fren desteği ile çarpışmayı engelliyor. Akıllı Şerit Takip Sistemi (LTA) Şerit çizgisi belirgin olan yollarda, 50 km/sa veya üzeri hızlarda ilerlerken sinyal vermeden şerit değiştirildiğinde sürücü sesli, görsel ve direksiyonu şerit içine doğru iterek uyarır. Böylece aracı şeritte tutmaya yardımcı oluyor. Fren Destekli Ön ve Arka Akıllı Park Sensörleri (ICS) (Nesne ve Araç Algılama) Aracınızın çevresindeki sensörler ile 360 derecelik bir kontrol sağlayan bu sistem, aracınızın çevresindeki nesneleri ve araçları algılıyor, gerektiğinde ses ile sizi ikaz ediyor ve fren desteği ile çarpışmayı engelliyor.

Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (Tüm Hızlarda) (ACC) Aracınız ayarlanan hızda giderken önüne çıkan aracın hızına uyum sağlayacak ve öndeki araçla güvenli bir mesafe tutacak şekilde takip ederek otomatik olarak hızlanır, yavaşlar ve durur. Rutinleri bozun, kuralların dışına çıkın ve sıradışı olmanın tadına varın! Yeni Toyota C-HR hibrit bu felsefenin bir ürünü! Yeni Toyota C-HR, dinamik ve cezbedici yapısı ile size yeni maceralarda eşlik ediyor. Bütün yolları fethedeceksiniz! Kusursuz performansı ile yeni Toyota C-HR, sıra dışı bir hibrit deneyimi sunuyor. Google Maps gibi favori uygulamalarınıza Siri Sesli Komut, Ok Google ile erişebilir ve kullanabilirsiniz.

Yazar | Handan YILDIZ