Schumacher ölümden döndü…F1’de inanılmaz kaza…

®
Çok Okunanlar

En fazla ihracat Fransa’ya yapıldı…

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerinden yaptığı derlemeye göre, ocak-mart döneminde ülke ihracatına yüzde 2,4 katkı sağlayan Sakarya; İstanbul, Kocaeli, Bursa,...

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve FIAT iş birliği ile düzenlenen TOSFED Yıldızını Arıyor sosyal sorumluluk projesi, bu yıl...

Renault Kangoo, tarihinde ilk kez E-Tech Elektrikli

Bugüne kadar 50 ülkede 4,4 milyon adet satılan Renault Kangoo, 25 yıl önce sunduğu ve kendi sınıfında bir ilk...

Duvara çarparak ciddi bir kaza geçiren ancak bilinci açık olduğu açıklanan Haas pilotu Mick Schumacher, kontroller için hastaneye götürüldü. FIA’dan yapılan açıklamada, “Tıp merkezinde yapılan değerlendirmede herhangi bir yaralanma olmadığı ve ihtiyati kontroller için Cidde’deki Kral Fahd Silahlı Kuvvetler Hastanesine nakledildiği” belirtildi. Çarpmanın etkisi Schumacher’in arabasını iki parçaya ayırdı ve enkaz bir kurtarma aracına kaldırılırken şanzıman grubu düştü.

Perez, Cidde kentinde yer alan 6,1 kilometre uzunluğundaki Corniche Pisti’nde yapılacak yarışın sıralama turlarında 1 dakika 28.200 saniyelik derecesiyle ilk cebin sahibi oldu.

32 yaşındaki Perez kariyerinin ilk pole pozisyonunu kazanırken, bu başarıya ulaşan ilk Meksikalı pilot oldu.

Ferrari pilotlarından Charles Leclerc ikinciliği, takım arkadaşı Carlos Sainz üçüncülüğü elde etti.

F1’in 20 sürücüsü, Cidde pistinden sadece 10 kilometre (yaklaşık 6 mil) uzaklıkta bir petrol deposuna yapılan saldırının ardından F1’in normal şekilde yarışma çağrılarına direnerek Cuma akşamı dört saatlik olağanüstü bir toplantı düzenledi.

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, Formula 1 sürücülerinin Pazar günkü Suudi Arabistan Grand Prix’sini boykot etmesinin ve Cuma günü pistten 10 km uzaklıktaki bir füze saldırısına tepki olarak ülkeyi terk etmesinin yanlış olacağını söyledi.

Cuma akşamı, F1’in 20 sürücüsü, açılış antrenmanı oturumu sırasında yakındaki bir Aramco petrol deposuna Houthi füze saldırısının ardından yarışı boykot etme olasılığını tartıştıkları dört saatlik bir toplantı yaptı.

GPDA, koşullar göz önüne alındığında sürücülerin yarış hakkında çekincelerinin olmasının doğal olduğunu söyledi.Sürücülerin kararı, antrenman ve sıralama turlarının Pazar günkü yarıştan önce Cumartesi günü planlandığı gibi devam edeceği anlamına geliyor.

Son Haberler

Şok Tesla ModelY Türkiye fiyatı KDV ve ÖTV dahil ₺1.791.451 açıklandı

TESLA'DAN 19.04.2024 GÜNÜ MODELY FİYATINDA BÜYÜK TÜRKİYE HAMLESİ... Tesla duyurusu ve haberini son dakika olarak aşağıda paylaşıyoruz... Türkiye'deki Tesla Model...

Diğer Haberler