Murat Bostancı: “15. şampiyonluk için iddiamızı sürdürüyoruz”Bu yıl 50. yılını kutlayan Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen Yeşil Bursa Rallisi, aynı zamanda Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve otomobil sporları duayenlerinden merhum Oğuz Gürsel adına düzenlenen Oğuz Gürsel Ralli Kupası’na da puan veriyor.

Pilot koltuğundan pilot koçluğu koltuğuna geçiş yapan Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotu Murat Bostancı ve takımın ilk gününden beri direktörlüğünü yürüten Serdar Bostancı, bu yıl da genç pilotların gelişimi için onlarla yakın bir çalışma yürütüyor.

Yeşil Bursa Rallisi’nin ardından sonuçları değerlendiren Murat Bostancı şu değerlendirmelerde bulundu: Türkiye Rallisi’nin ikinci ayağı Yeşil Bursa Rallisi’ni güzel sonuçlarla geride bıraktık. Gençler kategorisindeki başarımız ile adımızdan söz ettirirken her fırsatta 22 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç ralli takımı olmaktan gurur duyduğumuzu belirtiyoruz. Castrol Ford Team Türkiye olarak 25. yılımızı kutladığımız bu sezonda 15. şampiyonluğumuzu kazanmak için iddiamızı sürdüreceğiz. Castrol Ford Team geçmişten aldığı gücünü genç şampiyonlar ile daha da ileriye taşıyacak.”

Türk ralli sporunda genç yıldızları desteklemek için geçtiğimiz yıl pilot kadrosunu büyük oranda yenileyerek ve daha da gençleşen ve 22 yaş ortalamasıyla Türkiye’nin en genç ralli takımı olan Castrol Ford Team Türkiye, 25 sezonunda 15. şampiyonluğu hedefliyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda aynı anda 20’nin üzerinde otomobil yarıştıran Castrol Ford Team Türkiye bu yıl, 2022 Türkiye Ralli Markalar Şampiyonluğu, 2022 Türkiye Ralli Şampiyonluğu, 2022 Türkiye Co-Pilotlar Şampiyonluğu, 2022 Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonluğu ve 2022 Türkiye Ralli İki Çeker Şampiyonluğu için yarışacak.

 

2022 Türkiye Ralli Şampiyonası Takvimi:

    • 25-26 Haziran            Eskişehir Rallisi (Asfalt)
    • 30-31 Temmuz           Kocaeli Rallisi (Toprak)
    • 17-18 Eylül                 İstanbul Rallisi (Toprak)
    • 15-16 Ekim                 Ege Rallisi (Asfalt)
    • 12-13 Kasım               (Sonra Açıklanacak)