Yakıt maliyetleri artmaya devam ederse, İngilizlerin 1/3’ü işe gidip gelemeyecek

®
Çok Okunanlar

Mercedes-Benz Motor-Velocipede, geleceğe ilerliyor

Mercedes-Benz Classic, ilk defa 1894’te üretilen Benz Motor-Velocipede’i 2024'te tekrar yollara çıkarıyor. İlk seri üretim araç olan Motor-Velocipede, 1,5 beygir...

Formula 1’in 7. yarışı İtalya’da yapılacak

2024 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 7. yarış yarışı pazar günü İtalya'da yapılacak. İtalya Grand Prix'si, Imola'daki 4.909 metrelik Imola Pisti'nde...

Petrol arz endişelerinin etkisiyle yükseldi

Cuma günü, dünyanın en büyük petrol tüketicileri arasındaki talep umutları ve Kanada'daki orman yangınları nedeniyle arz endişelerinin etkisiyle yükseldi. Uluslararası...

Honda elektrikli araçların amiral gemisi olacak 65 Milyar Dolar

HONDA, ELEKTRİKLİ ARAÇ ÇALIŞMALARINA 65 MİLYAR DOLAR YATIRIM YAPACAK.... Honda, karbon nötr hedefi kapsamında 2031 yılına kadar 10 trilyon yen...

Volkswagen Financial Services UK’nin (VWFS) yeni araştırması, insanların üçte biri (%32) yakıt maliyeti artmaya devam ederse işe araba ile gidemeyeceklerini söylerken, Britanya’nın yaşam maliyeti krizinin katı gerçekliğini ortaya koyuyor.

Araba finansman şirketinin araştırması ayrıca, İngilizlerin %35’inin işe gidiş geliş maliyetlerinde tasarruf sağlaması durumunda işlerini değiştirmeyi düşüneceğini, dörtte birinin ise (%24) işe arabayı paylaşmayı düşüneceğini ortaya koydu.

Ülkenin yarısı (%50), mevcut ekonomik iklim göz önüne alındığında yolculardan benzin parası istemenin kabul edilebilir olduğunu düşünüyor ve insanların %36’sı artan yakıt maliyeti nedeniyle sosyal aktivitelerini iptal etti.

İngiltere’nin yaşam maliyeti krizinin katı gerçeği, yeni araştırmalar, yakıt maliyeti artmaya devam ederse İngilizlerin üçte birinin işe gidip gelemeyeceklerini göstermesiyle ortaya çıktı.

Veriler ayrıca, yakıt krizinden en çok gençlerin etkilendiği bir nesil ayrımını da gösterdi. Yaşları 18 ile 24 arasında değişen her 10 kişiden altısı (%63) fiyatlar artmaya devam ederse işe gidemeyeceklerini söylerken, 55-64 yaşındakilerin sadece %24’ü durumun böyle olduğunu belirtiyor.

Akaryakıt fiyatları 2022’de rekor seviyelere ulaştı ve fiyatların düşmeye başlamasına rağmen, RAC Ağustos başında dört büyük süpermarkette (Tesco, Asda, Sainsbury’s ve Morrisons) ortalama benzin fiyatının litre başına 1,74 £ olduğunu söyledi. Dizel 1,86 £ oldu.

Araştırma ayrıca, katılımcıların üçte birinden fazlasının (%36), artan yakıt maliyeti nedeniyle spor yapmak veya arkadaşlarla sohbet etmek gibi sosyal aktiviteleri iptal ettiğini ortaya koydu.

Alternatif çözümler
Bu araştırma, elektriğe geçişin tüketiciler için uygun maliyetli bir hareket olduğunu öne sürse de, küresel bir yarı iletken kıtlığı nedeniyle EV’ler şu anda yetersiz durumda. Bu nedenle alternatif kısa vadeli seçenekler, uygun yakıt ekonomisine sahip daha düşük emisyonlu benzinli ve dizel araçları içerebilir.

Volkswagen Financial Services UK CEO’su Mike Todd şunları söyledi: “Yükselen yakıt maliyetleri ciddi bir sorun ve araştırmamızın da vurguladığı gibi, birçok insan daha yüksek fiyatları ortadan kaldırmak için yaşam tarzı değişiklikleri yapıyor. Hızlı bir çözüm arayan sürücüler, işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmak için düşük emisyonlu ICE araçlarını düşünmek isteyebilirler, ancak fiyatların artmaya devam etmesi durumunda bazılarının işe arabayla gidemeyecekleri gerçeği, durumun şok edici gerçeğidir.

Son Haberler

Petrol arz endişelerinin etkisiyle yükseldi

Cuma günü, dünyanın en büyük petrol tüketicileri arasındaki talep umutları ve Kanada'daki orman yangınları nedeniyle arz endişelerinin etkisiyle yükseldi. Uluslararası...

Diğer Haberler