IWC Schaffhausen Mercedes-AMG, Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG”IWC Schaffhausen ve Mercedes-AMG, Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG” modelini saat severlerle buluşturuyor. Bu saat İsviçreli lüks saat yapımcısı ile Alman otomobil üreticisini 2004 yılından beri birbirine bağlayan ortaklığın son ürünü. IWC yeni modelini, IWC CEO’su Christoph Grainger-Herr, Mercedes-AMG CEO’su Philipp Schiemer ile ortak marka elçisi ve yarış pilotu Maro Engel ile beraber, internet üzerinden gerçekleştirdiği bir yayında tanıttı.

İsviçreli lüks saat yapımcısı ile performans ve spor otomobil markası Mercedes-AMG arasındaki uzun soluklu işbirliği teknik mükemmellik ve kalite tutkusu dahil birçok ortak değere dayanıyor. İki şirket de cesur fikirlerini hayata geçirmeye can atan vizyonerler tarafından kuruldu. 1868’de Florentine Ariosto Jones, geleneksel zanaatkarlığı gelişmiş endüstriyel performansla birleştirerek İsviçre saatçiliğini yeniden tanımladı. Hans Werner Aufrecht ve Erhard Melcher ise 1967’de ileri yarış teknolojisini binek araçlara uyarlama konseptiyle Almanya’nın Grossaspach şehrinde AMG’yi kurdu.

IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr “IWC Schaffhausen ve Mercedes-AMG performans ve tasarım tutkusunun yanı sıra en ince detaya kadar kusursuz mühendisliğin de peşinde. 17 yıllık ortaklığımız boyunca hem motor sporları alanında beraber heyecan verici anlar yaşadık hem de müşterilerimize bir ömür unutamayacakları anılar yaşattık. Bugün Pilot‘s Watch Chronograph Edition “AMG” modelinden başlayarak, Mercedes-AMG’nin Pilot’s Watch koleksiyonumuzun vazgeçilmez bir üyesi olmasından gurur duyuyoruz” diye açıkladı.

Otomotiv mühendisliği materyalleriyle üretilen Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG” (Ref. IW377903) IWC’nin şirket üretimi 69385 kalibreyle donatılmış ilk 43 mm Pilot’s Watch Chronograph modeli. Aynı zamanda olağanüstü hafif ve çizilmeye dayanıklı titanyum kasayla donatılmış ilk Pilot’s Watch Chronograph. Grade 5 titanyum yüzey AMG’nin en gözde modeli Selenite Grey Magno boya rengini hatırlatacak biçimde saate mat gri görünümünü veriyor. Kadranda da yine AMG’nin ayrılmaz unsurlarından biri olan karbon fiber parçalar var. Hammaddesi ise dokuma makinelerinde işlenerek tekstil dokusu kazanan ve nihai üründe karakteristik dokunmuş “karbon görünümüne” bürünen kesintisiz karbon fiber. Siyah karbon kadran gümüş kronograf alt kadranlarıyla mükemmel bir kontrast oluşturarak yarış otomobillerindeki göstergeleri akla getiriyor.

M E K A N İ Z M A
IIWC üretimi kalibre 69385
Frekans 28,800 vph/4 Hz
Taşlar 33
Güç rezervi 46h
Kurma Automatic

Titanyum kasa, karbon kadran, siyah saat kolları, siyah deri ka yış
Safir, kenarları kavisli, her iki yanında yansıma önleyici kaplama.