“Bulgaristan’da ofis açtık, Avrupa’da daha da hızlandık”

®
Çok Okunanlar

T10X’te 800 bin TL’ye sıfır faiz için son gün 20 Mayıs

Togg’un sınırlı sayıda T10X için başlattığı 800 bin TL krediye %0 faiz ve 12 ay vade veya %1,99 faiz...

Mercedes-Benz Motor-Velocipede, geleceğe ilerliyor

Mercedes-Benz Classic, ilk defa 1894’te üretilen Benz Motor-Velocipede’i 2024'te tekrar yollara çıkarıyor. İlk seri üretim araç olan Motor-Velocipede, 1,5 beygir...

Aytemiz’den Halkbank Paraf Kart ile 200 TL kazan

Aytemiz’den ParafPara kazandıran kampanya başladı. Kampanya kapsamında 16 Mayıs - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında Paraf üyesi Aytemiz istasyonlarında...

Honda elektrikli araçların amiral gemisi olacak 65 Milyar Dolar

HONDA, ELEKTRİKLİ ARAÇ ÇALIŞMALARINA 65 MİLYAR DOLAR YATIRIM YAPACAK.... Honda, karbon nötr hedefi kapsamında 2031 yılına kadar 10 trilyon yen...

Gerçekleştirdiği kara yolu ve intermodal taşımalar ile ciddi büyüme kaydeden Capella Logistics’in, 5 yıllık hedeflerinde taşıma hacmini artırmak kadar, zamanında ve hasarsız teslimat vurgusu da önemli yer tutuyor. Şirketin CEO’su Aytaç Aykanat, hızlı büyümelerinde zamanında ve hasarsız teslimat taahhüdünün önemli bir payı olduğunu belirtiyor.

 Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında kara yolu ve intermodal taşımalar gerçekleştiren Capella Logistics, zamanında ve hasarsız teslimat ilkesiyle büyüyor. Şirketin CEO’su Aytaç Aykanat, önümüzdeki 5 yılın hedeflerini belirlediklerini, zamanında ve hasarsız teslimat taahhütleriyle büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Aykanat, “Hasarsız teslimat sadece müşterilerimizin maliyetlerinin kontrolü açısından değil, aynı zamanda Türk lojistik firmalarının Avrupa’daki yerini güçlendirmesi açısından da son derece önemli. Dünya Bankası tarafından yayımlanan ‘Lojistik Performans Endeksi’ raporuna göre de hasarsız ve zamanında teslimatlar, ülkelerin uluslararası ticaretteki başarılarında belirleyici rol oynuyor.”  dedi.

Bu yaklaşımlarının, ithalatçı ve ihracatçıların kendilerini tercih etmesinde önemli rolü olduğunu vurgulayan Aykanat, “Taşıma sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Buna bağlı olarak insan kaynağı ile araç ve ekipman yatırımlarımız da artıyor. Şu anda 50 özmal aracımızın yanı sıra 100 dedike araçla operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Son iki yılda taşıma sayımızı yüzde 140 artırdık.” diye konuştu.

“Bulgaristan’da ofis açtık, Avrupa’da daha da hızlandık”

Aykanat, İstanbul dışında İzmir ve Bursa’da bölge ofislerinin bulunduğunu, yurtdışındaki ilk yatırımlarını ise Bulgaristan’da gerçekleştirdiklerini anlattı. Avrupa içi taşıma operasyonlarını Bulgaristan’daki ofisten organize ettiklerini ve bu sayede teslimatlarını hızlandırdıklarını dile getiren Aykanat, “Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında otomotiv, alüminyum, tekstil, sanayi, sağlık, soğutma-ısıtma, kimyasal, endüstriyel, kozmetik ve FMCG gibi birçok sektöre, uygun araç ve ekipman altyapısıyla hizmet veriyoruz.”  bilgilerini paylaştı.

Avrupa’da güçlü acente bağlantıları, yaygın lojistik ağı 

Aykanat, tüm Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında karşılıklı hizmet verebildiklerini ancak Fransa, İspanya, Portekiz, Almanya, Hollanda ve Belçika taşımalarında ayrıca uzmanlaştıklarını aktardı. Yenilikçi ve çevreci vizyonu, güçlü acente bağlantılarıyla Avrupa’da yaygın bir lojistik ağ kurduklarını belirten Aykanat, tecrübeli kadrolarının liderliğinde kara yolu ve intermodal ağırlıklı taşımalarıyla müşterilerinin tüm lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Son Haberler

Petrol arz endişelerinin etkisiyle yükseldi

Cuma günü, dünyanın en büyük petrol tüketicileri arasındaki talep umutları ve Kanada'daki orman yangınları nedeniyle arz endişelerinin etkisiyle yükseldi. Uluslararası...

Diğer Haberler