Bowers & Wilkins ve McLaren uzun vadeli ortaklık duyurduLüks süper otomobil üreticisi McLaren Automotive ve saygın üst düzey ses markası Bowers & Wilkins ve McLaren’in Resmi Ses Ortağı olmasını sağlayan uzun vadeli stratejik ortaklıklarını duyurdular.

Ortaklık, her iki markanın da birlikte sahip olduğu yerleşik geçmişe dayanıyor. Bowers & Wilkins, 2015’ten beri markanın süper arabalarında ve hiper arabalarında bulunan yüksek performanslı ses sistemlerinin geliştirilmesinden sorumlu ses markası.

Dünyanın en saygın ses markalarından biri olan Bowers & Wilkins, bu sesi hiç değiştirmeden veya bozmadan orijinal kaydın mümkün olduğunca çoğunu ortaya çıkarmak amacıyla hoparlör kapasitesinin sınırlarını zorlamasıyla ünlü. Kurucu John Bowers tarafından aşılanan bu mükemmellik arayışı bugün hala belirgin şekilde devam etmekte.

McLaren’in vizyon sahibi kurucu Bruce McLaren’in dünyanın en heyecan verici süper arabalarını tasarlama ve inşa etme arzusundan doğan kendi amansız yaklaşımı, Bowers & Wilkins’inkiyle birçok paralellik paylaşıyor. Her iki markanın da mümkün olanın sınırlarını aşma arzusu kendi ürün gamlarında kendini göstermeyi başarıyor. 

Ortaklık, sağlam teknik temeller üzerine inşa edilmiş. Bowers & Wilkins, şirketin süper arabalarında bulunan ses sistemini oluşturmak ve optimize etmek için McLaren’ın tasarım ve mühendislik ekipleriyle yakın bir şekilde çalışıyor.