Alpine’in %100 elektrikli rüya garajı

Alpine, yenilikçi, özgün ve seçkin spor arabalara adamış bir Renault Grubu markası olarak, uzun vadeli büyüme planlarını bugün duyurdu. 

Alpine Cars, Renault Sport Cars ve Renault Sport Racing’in mevcut faaliyetleri, Alpine markası altında tek bir oluşum olarak birleşecek. Alpine, özgün bir markanın güvenilirliğini, uzman üretim kabiliyetini, mühendislik becerisini Formula 1’in medya yansımaları ile bir araya getirecek. Tüm bunlar, Alpine çevresinde gerçek bir pazar değeri yaratma ve markayı farklı bir lige taşıma hedeflerinin temellerini oluşturuyor.

Yeni kurulan Alpine oluşumu, sezgisi güçlü, tutkulu ilk kullanıcılar için “yeni nesil” bir otomotiv markası olacak.

2021_Alpine_MOTORS

Yeni zorluklar için yeni sinerjiler

Alpine, Renault Grubu ve Renault Nissan Mitsubishi (RNB) İttifakı’nın yeteneklerinin gücünü arkasına alaqcakBunlar arasında Alliance-EV platformu ile teknoloji, küresel üretim ayak izi, optimum maliyet rekabeti sağlayan güçlü bir satın alma kolu, küresel bir dağıtım ağı ve RCI finansal hizmetler yer alıyor. Temel hedef ise motor sporları yatırımları da dahil olmak üzere 2025 yılına kadar kâr eden bir şirket haline gelmek.

Alpine’in %100 elektrikli rüya garajı 

Yeni organizasyonel yapı, Renault Grubu ve RNB İttifakı ile sinerji yaratılması ve seçilen ortaklarla iş birliği, Alpine’nin ürün planını desteklemede birer araç olacak:

  • İttifak CMF-B EV platformuna dayalı %100 elektrikli B segmenti Hot Hatch
  • İttifak CMF-EV platformuna dayalı %100 elektrikli C segmenti Sports Cross Over
  • Lotus ile birlikte geliştirilen A110’un %100 elektrikli muadili

Alpine iş birimini geliştirmenin bir parçası olarak, Renault Grubu ve Lotus Grubu, elektrikli spor otomobilin ortak geliştirilmesi de dahil olmak üzere bir dizi iş birliği alanını incelemek için bir mutabakat sözleşmesi (MoU) imzaladı. Alpine ve Lotus ekipleri, hem Fransa hem de Birleşik Krallık’taki ilgili kurumların kaynaklarını, uzmanlığını ve tesislerini kullanarak elektrikli spor otomobilinin ortak mühendisliği, tasarımı ve geliştirilmesi için kapsamlı bir fizibilite çalışması yürütecek.

Alpine; teknoloji, dağıtım, müşteri deneyimi ya da markaya ve müşterilere değer katan diğer tüm alanlarda Renault Grubu inovasyonunun ön saflarında yer alacak. Dolayısıyla, Alpine’nin yeni ürün jenerasyonu, Renault Grubu’nun en son yeniliklerinin yanı sıra F1’in teknoloji ve uzmanlığından yararlanacak: F1’in veri analizi ve işlemedeki yüksek performansından elde edilen verimli enerji yönetimi, güvenlik sistemleri ve bağlantı çözümleri… Tüm bunlar Alpine ürünlerine önemli bir rekabet avantajı sağlayacak:

Alpine CEO’su Laurent Rossi, “Yeni Alpine oluşumu, ayrı değerlere ve kusursuz özelliklere sahip 3 markayı güçlendirerek tam donanımlı tek bir çatı altında topluyor. Dieppe’deki fabrikamızın hünerleri, F1 ve Renault Sport ekiplerimizin mühendislik becerisi, teknolojiyle donatılmış tamamen elektrikli ürün gamımızı ön plana çıkartarak Alpine adını geleceğe taşıyacak. Özgün tarzımız, ileri teknolojimiz, ezber bozan yaklaşımımız ve tutkumuzla yollarda ve pistlerde olacağız” dedi.