İtalya’nın petrol ve gaz devi Eni 8,3 milyar Euro’nun üzerinde net kar

®
Çok Okunanlar

Renault Kangoo, tarihinde ilk kez E-Tech Elektrikli

Bugüne kadar 50 ülkede 4,4 milyon adet satılan Renault Kangoo, 25 yıl önce sunduğu ve kendi sınıfında bir ilk...

Maserati, yeni elektrifikasyon çağına öncülük eden GranCabrio Folgore

Maserati’nin, GranCabrio Folgore ile enerji dolu dönüşümünü, yenilikçi ivmesini ve yaratıcılığını gözler önüne serdiği, Trident’in %100 elektrikli yeni serisinin...

İtalya’nın petrol ve gaz devi Eni, Cuma günü yayınlanan finansal sonuç açıklamasına göre, 2023 yılının tamamı için 8,3 milyar Euro’nun üzerinde net kar elde ederek bir önceki yılın 13,3 milyar dolarlık karına göre %38 düşüş kaydetti.

Petrolün zayıf olduğu dalgalı piyasalara ve Avrupa doğal gaz fiyatlarının düşmesine rağmen, İtalyan şirketin vergi öncesi 3,2 milyar Euro dördüncü çeyrek karı bildirerek tüm yıl karını 15,1 milyar Euro’ya çıkardığını söyledi.

Eni CEO’su Claudio Descalzi’ye göre, ” 2023, belirsiz ve değişken bir senaryo karşısında Eni için mükemmel sonuçların alındığı bir yıl daha oldu.”

Descalzi,” Hem finansal hem de operasyonel hedefleri güçlü bir şekilde yerine getirdik ve karbondan arındırırken ve pazarlara güvenli ve uygun fiyatlı enerji tedariki sağlarken değer yaratma stratejimizi ilerletmeye devam ettik ” dedi.

Son Haberler

Şok Tesla ModelY Türkiye fiyatı KDV ve ÖTV dahil ₺1.791.451 açıklandı

TESLA'DAN 19.04.2024 GÜNÜ MODELY FİYATINDA BÜYÜK TÜRKİYE HAMLESİ... Tesla duyurusu ve haberini son dakika olarak aşağıda paylaşıyoruz... Türkiye'deki Tesla Model...

Diğer Haberler