Verimlilikte Devrim Yaratan Teknoloji: PETRONAS Syntium Next Gen

®
Çok Okunanlar

Şok Tesla ModelY Türkiye fiyatı KDV ve ÖTV dahil ₺1.791.451 açıklandı

TESLA'DAN 19.04.2024 GÜNÜ MODELY FİYATINDA BÜYÜK TÜRKİYE HAMLESİ... Tesla duyurusu ve haberini son dakika olarak aşağıda paylaşıyoruz... Türkiye'deki Tesla Model...

Farklı renklerle kodlanmış hız göstergesi

Google Haritalar'ın son özelliği, trafik sıkışıklığını azaltmak için yeni bir strateji geliştirdiğini duyuruyor. Yenilikçi bir patentle desteklenen bu plan,...

Petrol varil başına 82,03 dolardan işlem gördü

Petrol fiyatları, dünyanın en büyük petrol tüketicisi olan ABD'de zayıf petrol talebini ve Filistin'deki çatışmaya karşı artan muhalefeti gösteren...

PETRONAS Syntium Next Gen, modern motorların sıcaklıkla başa çıkma mücadelesinde öncülük ediyor. Günümüzde motorlar, yüksek sıcaklıkların yol açtığı depozit oluşumu, oksidasyon ve termal bozulma gibi sorunlarla karşı karşıya kalarak verimliliklerini azaltıyorlar. Ancak PETRONAS Syntium Next Gen, inovatif teknolojisiyle bu zorlukların üstesinden gelerek motorlara zarar veren ısıya karşı etkili bir koruma sağlıyor.

Isıya dayanıklı CoolTechTM ve CoolTech+TM teknolojileri, motorların verimliliğini artırmak ve yakıt tüketimini azaltmak için tasarlanmasıyla dikkat çekiyor. Bu sayede, her bir enerji damlasının önemli olduğu bir dünyada, PETRONAS Syntium Next Gen sürücülere daha temiz, daha ekonomik ve daha sürdürülebilir bir sürüş deneyimi sunuyor. Motorların performansını korumak ve ömrünü uzatmak için üstün bir mühendislikle tasarlanan PETRONAS Syntium, otomotiv mükemmelliğinin geleceği için önemli bir bakış açısı koyuyor.

Enerji İsrafına Karşı Harekete Geçme Zamanı

İçten yanmalı motorlar (ICE), yakıt enerjisinin %65’i gibi büyük bir kısmını enerjiye dönüştüremeyerek ısı olarak kaybediyor. Bu durum, sadece motor performansını olumsuz etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik açısından da ciddi bir tehdit oluşturuyor.

Maksimum termal verimliliği elde etmek için motorların, özellikle hasara yatkın kritik bölgelerde saldırgan ısı darbelerine karşı dayanıklı olması gerekiyor. PETRONAS Syntium Next Gen, bu zorluğa karşı önemli bir çözüm sağlarken, inovatif CoolTechTM ve CoolTech+TM teknolojileriyle motora zarar veren ısı üzerinde kontrol sağlıyor, hayati motor bileşenlerini koruyor.

CoolTechTM ve CoolTech+TM ile Verimliliği Güçlendirme

PETRONAS Syntium, CoolTechTM teknolojisi sayesinde son derece güçlü yağ zincirlerine sahip olmasıyla, yağ kalınlaşmasına neden olan oksidasyona karşı endüstri standardından %68*** daha iyi oksidasyon direnci sunuyor. Bu, motorunuzun verimliliğini maksimum seviyede tutarak tüm yağ değişim aralığı boyunca istikrarlı performans sağlıyor.

CoolTech+TM teknolojisine sahip PETRONAS Syntium, sürtünme ve dolayısıyla ısıyı azaltmak için hareketli parçaları daha verimli bir şekilde yağlayarak, daha temiz, daha uygun maliyetli ve verimli hareket kabiliyeti için emisyonlar ve yakıt tüketimini %3’e* kadar azaltır.

İçten yanmalı motorlar (ICE) ve elektrik motor aksamı arasında sürekli geçiş yapmak, hibrit bir aracın motoruna ve yağına daha fazla yük bindirir. CoolTech+TM teknolojisine sahip PETRONAS Syntium,  ideal performans, daha iyi yakıt tasarrufu ve daha az emisyon sağlamak için, sık dur/kalk sürtünmesinin ürettiği ısıyı azaltarak, %38’e** kadar daha iyi yatak aşınma koruması sunar.

Son Haberler

Şok Tesla ModelY Türkiye fiyatı KDV ve ÖTV dahil ₺1.791.451 açıklandı

TESLA'DAN 19.04.2024 GÜNÜ MODELY FİYATINDA BÜYÜK TÜRKİYE HAMLESİ... Tesla duyurusu ve haberini son dakika olarak aşağıda paylaşıyoruz... Türkiye'deki Tesla Model...

Diğer Haberler