Michelin, Mercedes – AMG ONEDünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin, Mercedes-AMG ONE için MICHELIN Pilot Sport CUP2 R lastiğini tasarladı. Yeni ve özel bir spor lastik tasarımı olan MICHELIN Pilot Sport CUP2 R, oldukça yüksek bir çekiş gücü ve güçlendirilmiş sürüş hassasiyetine sahip bulunuyor.

Michelin’in geliştirdiği en son teknolojileri bünyesinde barındıran bu lastiğin; direksiyon hareketlerinin yola anında aktarılmasını sağlayan, aramid ve naylondan oluşan hibrit kuşak, lastiğin yönlendirme girdilerine verdiği tepkiyi iyileştiren ve sportif sürüş hissini artıran bir yapısı bulunuyor. Pistte optimum dayanıklılık için aşınma direnci sunan özel bir kauçukla güçlendirilmiş bir dış omuz ve çift bileşenli bir teknoloji ile keskin virajlarda maksimum çekiş sağlamak üzere mükemmel tasarlanmış dış omuzda özel bir kauçuk bileşen ve AMG için bir zorunluluk olan hem pistte hem de yolda sürüş hassasiyeti sağlamak için iç tarafta daha sert elastomer mevcut.

Slick lastik ise pist sürüşü için özel bir kauçuk karışımından yapılırken, bu çözüm, istisnai lastikler yaratmak üzere Michelin tarafından otomobil sporlarında kullanılıyor. Bu sert kauçuk karışımı her pistte tutarlı performansı garanti etmek üzere en yüksek pist sıcaklıklarına uyum sağlıyor.