Macera dolu yarışın en iyi takımı

2021 Türkiye Off-Road Şampiyonası 30-31 Ekim tarihleri arasında Sinop’un Akliman mevkisinde çok sayıda sporseverin buluşmasıyla tamamlandı. Yarışın galibi ise toplamda 48 puanla En İyi Takım seçilen Bitci Racing’ten Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz ekibi oldu.

30-31 Ekim tarihlerinde Sinop’ta gerçekleşen Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası sonunda Ertan Nacaroğlu ve Ali Emre Yılmaz birinci, Zafer Durmaz ve Selçuk Aksöz ikinci, Kenan Özsoy-Harun Deynek üçüncü olurken, şampiyonaya ev sahipliği yapan Sinop Off-Road Kulübünden Bülent Cevdet Durdu ve Volkan Taşpınar S4 Sınıfında ikinciliği elde etti.

Bitci Racing 30-31 Ekim tarihlerinde Sinop’ta gerçekleşen Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası 4. ayak yarışlarında 3 ekibi ile start aldı. Sinop’un güzel doğası içinde yapılan Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. ayak yarışının galibi Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz ekibi oldu. Zaman zaman kazaların yaşandığı yarışta sporcular, özel tasarlanmış araçlarıyla katılımcılara heyecanlı dakikalar yaşattı.

Can-Am araçlarının içinde zor anlar

Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz, Zafer Durmaz-Selçuk Aksöz, Melis Aksöz-Ezgi Yılmaz, Sinop-Hamsilos’un doğal güzellikleri içerisinde yapılan antrenman turları ile yarışa hazırlanırken, SSV kategorisinde yarışan ve yağışlı hava sebebi ile koşulları bir hayli ağırlaşan parkurun notlarını çıkartan ekipler açık Can-Am araçlarının içinde zor anlar yaşadılar.

Araçlarının parçasını vererek yarışa destek oldular

30 Ekim Cumartesi günü koşulan ve 3 kez geçilen 11,5 kilometre uzunluğundaki özel etapta ekipler derecelerini her geçişte iyileştirdi ve günü hem SSV kategorisinde, hem Genel Klasmanda lider olarak tamamladı. 31 Ekim Pazar günü gerçekleşen ve 3 kez geçilen özel seyirci etabı ise renkli görüntülere sahne oldu. Yarışın favori ismi Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz ikilisi ilk geçişte kırılan sağ arka taşıyıcı sebebiyle bir lastikleri eksik olarak finishi gördü ve izleyicilerden büyük alkış topladı. Tam bir takım ruhu sergileyen Melis Aksöz-Ezgi Yılmaz ekibi ise, şampiyona liderliğinin en güçlü adayı olan Nacaroğlu’na araçlarının parçasını vererek yarışmaya devam edebilmesini sağladı. Başarılı mekanik ekip aracı son derece kısa sürede yeniden start almaya hazır hale getirdi ve Nacaroğlu-Yılmaz ikilisi bütün bu emek ve özverinin hakkını vererek yarışı SSV’de ve Genel Klasmanda lider olarak tamamladı.

Yarışın tek kadın ve en genç ekibi SSV kategorisinde 3. oldu

Yarışın başından itibaren istikrarlı bir tempo sergileyen Zafer Durmaz-Selçuk Aksöz SSV’de ve Genel Klasmanda ikinci olarak hem kendi grafiklerine hem de takım puanına önemli katkı sağladı.  Yarışın tek kadın ekibi ve start alan en genç sporcuları olan Melis Aksöz-Ezgi Yılmaz sportmen davranışları sebebi ile son iki özel etaptan puan alamamış olmalarına rağmen yarışı Genel Klasmanda sekizinci olarak bitirmeyi başardı ve aynı zamanda SSV kategorisinde üçüncü olarak podyuma çıktı.

Yeni heyecan 20-21 Kasım’da Sakarya’da

Tüm bu başarılı sonuçların toplamı BİTCİ Racing’e toplam 48 puanla bir kez daha En İyi Takım ödülü getirdi. Takımın bir sonraki Off-Road yarışı 20-21 Kasım tarihlerinde Sakarya’da gerçekleşecek.