GT4 Avrupa Serisi 3. Ayak Yarışları TamamlandıGT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk takımı Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), kıran kırana mücadeleye sahne olan 3. Ayak yarışlarını tamamladı. Cumartesi günkü yarışta 11 numaralı araçla mücadele eden Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu, otomobillerinin rakip tarafından hasar almasına rağmen gösterdikleri üstün eforla yarışı tamamlamayı başardı. Berkay Besler ve Will Burns ise hafta sonunu her iki yarışta da Silver Kategori 5.’si olarak tamamladı.

Kurulduğu günden bu yana geçen 14 yıla 18 şampiyonluk sığdıran Borusan Otomotiv Motorsport, İtalya’nın Misano Pisti’nde 1-3 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen GT4 Avrupa Serisi 3. Ayak yarışlarını başarıyla tamamladı.

12 kapı numaralı BMW M4 GT ile ter döken Berkay Besler ve Will Burns ikilisi 1. yarışta Silver Kategori’de 5., Genel Klasmanda ise 18. oldular. 11 numaralı araç ile yarışan Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu ikilisi ise araçlarının rakiplerinin temasından dolayı hasar almasına rağmen yarışı Pro-AM Kategoride 13., Genel Klasmanda da 30. olarak bitirmeyi başardılar.