BMW Group, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES)Yarının mobilite deneyimi de BMW Group’un CES 2022’deki varlığının odak noktası olarak belirlendi. Pandemi durumu nedeniyle BMW Group, CES’te planlanan tüm medya faaliyetlerini Almanya’dan canlı yayınlanan tamamen dijital bir programa taşıdı. CES, ilk kez yeni bir BMW modelinin dünya prömiyeri için bir platform görevi görüyor.

BMW AG’nin müşteri, markalar ve satışlardan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Pieter Nota, “Aralık ayının başında dönüşümümüzde bir dönüm noktasına ulaştık ve bir milyonuncu elektrikli aracı teslim ettik. BMW iX M60 ile, Bu yılki CES vesilesiyle ürün portföyümüzdeki en güçlü ve en hızlı elektrikli aracı sunuyoruz.Aynı zamanda dijital deneyimin müşterilerimiz için giderek daha önemli hale geldiğini biliyoruz.Tiyatro Modu ile muhteşem bir -araba eğlencesi deneyimi; My Mode Digital Art ile dijital sanatı otomobilde sunan ilk üreticiyiz.” dedi.

CES 2022 vesilesiyle ilk kez tanıtılacak olan BMW iX M60, BMW M GmbH’nin baştan itibaren tamamen elektrikli mobilite için geliştirdiği ilk performans otomobili.

İki elektrik motorundan 455 kW/619 PS** ortak sistem çıkışı, Spor modunda 1.015 Nm* veya Başlatma Kontrolü etkinken 1.100 Nm* maksimum tork, elektrikli dört tekerlekten çekişi ve M’ye özel şasi ayarı ile , BMW iX M60, sıfır yerel emisyonlu mobiliteye olağanüstü bir performans deneyimi getiriyor.

BMW iX M60, sofistike lüks, yüksek performans ve premium özelliklerin yeni bir anlayışını temsil ediyor. BMW iX M60, 100 km/s hıza sadece 3,8 saniyede ulaşıyor. BMW’nin halihazırda en yeni nesil iDrive ekran ve işletim sistemini kullanan ilk modellerinden biri. Yeni iDrive, yalnızca sürücü ve araç arasında özellikle yoğun bir etkileşim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni Modlarım ile sürüş deneyiminin daha fazla kişiselleştirilmesini sağlıyor.

Yeni My Mode Expressive’de aktif sürüş deneyimi, iç mekanda özellikle duygu yüklü bir atmosfer ile birleştirilmiş.

BMW AG Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi Frank Weber: “Saf sürüş keyfi için sürükleyici, dijital deneyimler geliştiriyoruz. Sinema Modunda, iç bölümün arkası özel bir sinema salonuna dönüşüyor. 31 inçlik ekranla, 5G bağlantısı, 8k çözünürlük, surround ses ve bireysel akış programı, araç içi eğlencede yeni standartları belirleyen benzeri görülmemiş bir deneyim yarattık.” dedi.