Beyaz Saray Otomotiv mektubunla ilgili yorum yapmadı

Büyük otomobil üreticileri, parça şirketleri ve Birleşik Otomobil İşçileri (UAW) sendikası, ABD Başkanı Joe Biden’ı elektrikli araçlarla ilgili “kapsamlı bir planı” desteklemeye çağırdı.

Yüksek devlet vergi kredileri ve çok sayıda diğer mali teşvik çağrısında bulunuldu.

29 Mart tarihli altı sayfalık bir mektupta yapılan talepler, Biden’in Çarşamba günü elektrikli araçların (EV’ler) üretimi ve şarj edilmesi için önemli destek içerebilecek 3 trilyon dolar veya daha fazla bir altyapı teklifini açıklayacağı için geldi.

Mektupta, “Mevcut piyasa gerçeklerini dikkate alan kapsamlı bir plana ihtiyacımız var” dedi. “Ne EV’lerin tüketici tarafından benimsenmesinin mevcut yörüngesi, ne de arz ve talep tarafı politikaları için mevcut federal destek seviyeleri, net sıfır karbonlu ulaşım geleceği hedefimizi karşılamak için yeterli değil.” dendi.

Beyaz Saray mektupla ilgili hemen yorum yapmadı.

General Motors, Toyota, Volkswagen ve diğerlerini temsil eden Otomobil İnovasyonu İttifakı’na başkanlık eden John Bozzella, elektrikli araçların bugün ABD satışlarının sadece % 2’sini oluşturduğunu belirtti.

Şu anda 278 milyon kayıtlı ABD taşıtından yalnızca 1,5 milyonun EV olduğu belirtildi.

Bazı milletvekilleri ve diğerleri, elektrikli araçlara geçişin otomobil işleri üzerindeki etkisinden endişe duyuyor.

Mektubu imzalayan Birleşik Otomobil İşçileri Sendikası Başkanı Rory Gamble, yaptığı ayrı bir açıklamada, “İşçiler bunu doğru yapmazsak orantısız bir şekilde zarar görecek. Gerçek şu ki, bu geçişi başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için batarya teknolojisi, yakıt ikmali altyapısı ve en önemlisi pazar talebi açısından gidecek çok yolumuz var. ”

Kongredeki bazı Demokratlar, Biden’ın Kaliforniya’yı takip etmesini ve gazla çalışan binek otomobil satışlarını sona erdirmek için bir hedef tarih belirlemesini istiyor. California, bu satışları 2035’te bitirmeyi planlıyor.

Geçen hafta, 71 ABD Temsilcisi Demokrattan oluşan bir grup, Biden’ı satılan yeni binek otomobillerin ve kamyonların% 60’ının 2030’a kadar sıfır emisyonlu olmasını sağlamak için katı emisyon kuralları koymaya çağırırken, 10 ABD’li senatör Biden’ı “yeni bir tarih belirlemeye çağırdı. fosil yakıtlı araçların satışı tamamen sona erecek. “