Abu Dabi’den ADNOC ve bp, Mısır’da yeni ortak girişim…

®
Çok Okunanlar

Prado’yu Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, seriyi yeni teknolojilerle birleştiren yeni nesil model, iddiasını daha ileriye taşıdı. Toyota, modeli yılın üçüncü...

2024 Yeni QASHQAI Video Tanıtımları

Dış güncellemeler Qashqai'nin görünümünü yeniliyor. Yeni Qashqai, yenilenen tasarımı sayesinde keskin ve modern bir dinamizm yayıyor. Qashqai'nin ön ızgarası, daha...

Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi (ADNOC) ve İngiliz enerji şirketi bp Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Mısır’da doğal gaza odaklanan yeni bir ortak girişim (JV) kurma anlaşmasını duyurdu.

Anlaşmanın bir parçası olarak bp, üç Mısır kalkınma imtiyazı ve keşif anlaşmasına çıkarlarına katkıda bulunacak. Ek olarak, İngiliz şirket yaptığı açıklamada, ADNOC’UN gelecekteki büyüme fırsatlarında kullanılmak üzere orantılı bir nakit katkı sağlayacağını söyledi.

JV, %51 hisseye sahip bp ile %49 hisseye sahip ADNOC arasında bir işbirliği olacak.

Ortak girişimin, yasal onaylar beklenerek 2024’ün ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

ADNOC düşük karbonlu çözümler ve uluslararası büyüme icra direktörü Musabbeh Al Kaabi, bp ile yapılan anlaşmanın ” ADNOC uluslararası doğal gaz portföyünü oluştururken ileriye doğru atılmış önemli bir adımı temsil ettiğini söyledi.”

Al Kaabi,” Bu ilerici ortak girişim ortaklığı, Mısır’ın enerji güvenliğini ve bölgenin en kalabalık Arap ülkesinin ekonomik potansiyelini artıracak ” dedi.

Bp’nin bölgeler, şirketler ve çözümlerden sorumlu genel müdür yardımcısı William Lin, ortak girişimin “ADNOC ile uzun süredir devam eden ve beş yılı aşkın süredir devam eden stratejik ortaklığımızı ilerleten uluslararası büyüme için bir platform sunduğunu söyledi.”

Bp, ortaklarının yanı sıra, Batı ve Doğu Nil Deltalarındaki gaz geliştirme projeleriyle ülkenin gazının %70’ini üreten Mısır’da önemli bir oyuncu.

Handan Kazancı

Son Haberler

Şok Tesla ModelY Türkiye fiyatı KDV ve ÖTV dahil ₺1.791.451 açıklandı

TESLA'DAN 19.04.2024 GÜNÜ MODELY FİYATINDA BÜYÜK TÜRKİYE HAMLESİ... Tesla duyurusu ve haberini son dakika olarak aşağıda paylaşıyoruz... Türkiye'deki Tesla Model...

Diğer Haberler