Tamamen elektrikli Nissan Ariya, Kuzey Kutbu’ndan Güney Kutbu’naNissan, manyetik Kuzey Kutbu’ndan Güney Kutbu’na dünyanın ilk tamamen elektrikli sürüş macerasını üstlenmek için İskoç maceracı Chris Ramsey ile ortaklığını duyurdu.

Mart 2023’te yola çıkacak olan cüretkar Kutuptan Kutup keşif gezisinde Ramsey ve Nissan Ariya e-4ORCE’deki ekibi , -30⁰C ile 30⁰C arasında değişen tahmini sıcaklıklarla çeşitli bölgeler ve kıtalar arasında 27.000 kilometreden fazla seyahat edecek.

Karla kaplı buzul manzaralarından tehlikeli dağ tırmanışlarına ve uçsuz bucaksız çöl tepelerine kadar, Nissan Ariya takipçileri nefes kesen ve keşfedilmemiş topraklara götürecek.

Nissan Genel Müdür Yardımcısı Asako Hoshino, küresel pazarlama ve satış başkanı, “Chris Ramsey ve Pole to Pole keşif ekibiyle ortaklığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Tamamen yeni, tamamen elektrikli Ariya crossover SUV, daha ileriye, daha kolay ve konforlu bir şekilde gitmenizi sağlıyor. Ve çeşitli yüzeylerde gelişmiş stabilite ve çekiş sağlayan e-4ORCE kontrol teknolojisi ile, Chris ve ekibi için zorlu tamamen elektrikli yolculuklarında mükemmel bir ortak olacağını biliyoruz.” diye konuştu.