Habasit, otomobil ve otomobil bileşenlerinin üretimi

®
Çok Okunanlar

MG, IM 2024 Cenevre fuarı’nda ilk kez…

IM L6 küresel bir çıkış yapacak... Tüm yeni MG3 Hibridinin dünya prömiyerinin yanı sıra, ım'den 2024 Cenevre şovunda başka bir...

Salı günü Brent’e yukarı yönlü baskı yaptı…

Petrol kriterleri, önemli ABD Federal Rezerv verilerinin açıklanmasından önce Salı günü erken ticarette karıştırıldı ve Orta Doğu ve Kızıldeniz'de...

Citroën Türkiye, 2024 yılı için hedef büyüttü…

2024’TE SATILAN 4 BİNEK CITROËN’DEN BİRİ ELEKTRİKLİ OLACAK! Türkiye pazarının hızlı büyüyen markalarından Citroën, 2024 yılı için hedef büyüttü. Geçtiğimiz...

e-ATA’yı Türkiye’de İlk Kez Gaziantepliler Test Etti…

Avrupa’da elektrikli ve otonom toplu ulaşımın dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, Türkiye’deki faaliyetlerine de aralıksız devam ediyor. Japonya’dan ABD’ye...

OTOMOTİV SEKTÖRÜNE YÖNELİK GENİŞ KAPSAMLI KONVEYÖR KAYIŞ ÇÖZÜMLERİ

Habasit, otomobil ve otomobil bileşenlerinin üretimi için; antistatik, güç tutuşan ve farklı elektrik iletkenliğine sahip çeşitli materyallerden üretilmiş özel çözümler sunuyor.

Verimlilik, duruş sürelerinin azaltılması, işçi sağlığı ve emniyeti bugünün rekabetçi otomotiv sektöründe kritik başarı etkenlerinden birkaçı olarak sıralanabilir.

Habasit, otomobil ve otomobil bileşenlerinin üretimi için; antistatik, güç tutuşan ve farklı elektrik iletkenliğine sahip çeşitli materyallerden üretilmiş özel çözümler sunuyor.

Kaporta paneli preslemesinden nihai araç muayenesine kadar tüm otomobil üretim sürecini kapsayarak Habasit’in her uygulamadaki ihtiyaç için bir çözümü mevcut. Kumaş bazlı konveyör bantlar, plastik modüler bantlar ve zaman kayışları en zorlu çalışma koşullarına adeta meydan okumak için tasarlanmış.

METAL PRES HATLARINDAKİ UYGULAMALAR

Habasit, metal pres hattındaki çeşitli uygulamalara özel kayış tipleri ve konfigürasyonları sunuyor. HabaSYNC® zaman kayışları yaprak panellerin ayrılmasında ve pres besleme hatlarında yaygınca kullanılıyor. Kumaş bazlı konveyör bantlar da beslemeden çıkışa kadar birçok farklı noktalarda hizmet veriyor. Uzun ömrü ve dayanımı sayesinde pres çıkış hatları için HabasitLINK® plastik modüler bantlar en ideal çözümü sunuyor.

KAPORTA VE BOYAMA HATLARINDA YAYGIN KULLANIM

Kaporta ve boyama hatlarında HabasitLINK® plastik modüler bantları çok yaygın

olarak kullanılıyor. Bu bantlar diğer bağlantılı olan üretim hatlarındaki güvenirliliği

artırarak bakım, onarım ve planlanmamış duruş sürelerini minimize ediyor.

Bantın belirli bir bölgesinin zarar görmesi durumunda, karmaşık aletlere gerek

duymadan kısa bir süre içerisinde kolay bir şekilde ilgili modül değiştirilebiliyor.

HabasitLINK® plastik modüler bantları kaporta ve diğer boya proseslerindeki

en sert şartlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu bantlar, yüksek mukavemetli malzemelerle enjeksiyon kalıplama tekniğine göre üretildiği için en ağır yükleri sorunsuzca taşıyabiliyor.

Çok düşük sürtünme katsayısına sahip olan bu ürünler herhangi bir yağlayıcı madde gereksinimi olmadan boyama hatları için en ideal çözümü sunuyor.

Düşük gürültü seviyeleri ve enerji tüketimleri geleneksel metal zincirli konveyörlere

göre HabasitLINK® plastik modüler bantların başlıca avantajları olarak sayılabilir.

MONTAJ VE KALİTE KONTROL HATLARI İÇİN ÖZEL TASARLANMIŞ ÜRÜNLER

HabasitLINK® plastik modüler bantları otomotiv montajı ve kalite kontrol hatları için özel tasarlanmış ürünleri de kapsamaktadır. Üzerindeki araçları ve bu araçların montajını gerçekleştiren işçileri taşımaları için çok çeşitli konfigürasyonlarda özel ihtiyaçlara cevap verebilmek için antistatik, güç alev alan, elektrik iletkenliğine sahip

ya da bunların herhangi iki özelliği aynı anda barındıran malzemelerden imal edilebilir. Nihai montaj alanında araç henüz tekerlek ve konveyör üzerine oturtulmadan işçilerin ve aletlerin taşınması için tekstil bazlı konveyör kayışlar da kullanılabilir.

Askılı konvansiyonel sistemlerle hareket halindeki otomobillerin montajını yapmak için ağır takım çantalarıyla birlikte yürüyerek otomobilin hızına ayak uydurmak zorunda kalan işçilerin güvenlik ve verimlilik noktasında kıyaslandığında HabasitLINK® plastik modüler bantlar büyük avantajlar sunuyor.

Son Haberler

MG, IM 2024 Cenevre fuarı’nda ilk kez…

IM L6 küresel bir çıkış yapacak... Tüm yeni MG3 Hibridinin dünya prömiyerinin yanı sıra, ım'den 2024 Cenevre şovunda başka bir...
- Advertisement -

Diğer Haberler