Rolls-Royce Her Ölçüde Mükemmelliğe Ulaştı

Rolls-Royce, markanın yıldız S.U.V.’si Cullinan’ın minyatür modellerini koleksiyonerlerin taleplerinden yola çıkarak müşterilerine sunmaya hazırlanıyor.

Sürüş zevki, pandemi nedeniyle dünyanın bir çok ülkesinde azaldığı için, hayatın küçük lükslerinden bazıları ön plana çıktı.

Her detayın mutlak bir mükemmellik ile yeniden üretildiği tam boyutlu bir Cullinan’ın 1/8 ölçekli otantik bir kopyası, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere, bu lüksün tadını, evlerinin konforunda çıkarmalarını sağlıyor.

Sir Henry Royce ” Küçük şeyler mükemmellik sağlar ama mükemmellik asla küçük değildir. ” demişti.

Bir modellemeden çok daha fazlası olan minyatür Cullinan’ların her birisi, müşterinin tariflerine göre belirlenmiş binin üzerinde bireysel ayrı ayrı bileşenden oluşan ve özenle yapılan el işçiliğiyle hazırlanıyor. 450 saate kadar süren bu işlem, aynı zamanda Goodwood, Batı Sussex’teki Rolls-Royce’un evinde tam boyutlu bir Cullinan oluşturmak için gereken sürenin yarısından fazlasına eşdeğerdir.

Bu replika, Rolls-Royce boyası kullanılarak elle boyanıyor, daha sonra markanın titiz özelliklerine göre yine elle cilalanıyor ve bütün bunlar orijinalinde olduğu gibi ince bir fırça kullanılarak uygulanır.

Müşteriler yaklaşık 40.000  civarında standart renkten oluşan bir paletten seçim yapabilir veya kendi kişisel ısmarlama rengini oluşturabilir.

Tam işleyen dış ışıklar Cullinan markalı bir uzaktan kumanda ile çalıştırılıyor. Kaputun altında da mükemmel bir benzerliğe sahip ikonik 6.75 litrelik çift turboşarjlı V12 motorunu görmek mümkün.

Kapılar açıldığında, ışıklı dış kaplama detayı ortaya çıkıyor ve Cullinan’ın kendisinde bolca bulunan malzeme, beceri ve detaylara dikkat edilerek tasarlanmış ve uygulanmış bir iç mekana yolculuk etmeyi sağlıyor.

Koltuk başlığı işlemesinden ve ahşap kaplamalardan, koltuk borularına ve dikişe kadar, bu bespoke kreasyonlar, müşterilerin tam boyutlu araçlarını şaşırtıcı bir doğrulukla yeniden yaratmalarına, hatta gelecekteki Cullinan’ları da koleksiyonlarına eklemelerine olanak tanıyor.

Neredeyse, bir metre uzunluğunda bir vitrinin içinde sunulan bu replika,  tüm açılardan takdir edilmesini sağlayan bir sütun üzerine monte edilmiş parlak siyah bir taban üzerine oturtulmuştur.

Rolls-Royce Ceo’su Torsten Müller-Ötvös, “Bu kopya, Cullinan’ın “her yerde zahmetsiz” felsefesine yepyeni bir boyut getiriyor.

Süper lüks S.U.V.’umuz, dünyanın en zorlu arazilerinde olduğu gibi, sahibinin ikametgahındaki sakin ortamında da aynı rahatlığına devam ediyor. Bize de bir şirket olarak, ilham verici büyüklüğün her ölçekte geçerli olduğunu gösteriyor ve hatırlatıyor.” dedi.