Memleketimiz için elimizi değil başımızı taşın altına koyarız

VIP ARAÇ ÜRETECİSİNDEN %25 İNDİRİMLE ENFLASYON MÜCADELESİNE TAM DESTEK

Ertex Otomotiv’den “Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı”na yüzde 25 indirim ile güçlü bir destek geldi. VIP minibüs sektörünün yaratıcısı olan Ertex, daha önce de satış kuru olarak Euro’dan TL’ye geçmişti.Ertex Onursal Başkanı Ercan Malkoç, “ Türkiye’den başka memleketimiz yok.

Memleketimiz için elimizi değil başımızı taşın altına koyarız. Her şey Türkiye için. Biz 30 yıllık bir firmayız 1994 yılındaki krizden ülkemiz nasıl başarı ile çıkmışsa bugün de bu krizden çok rahat çıkacağımıza inanıyoruz. Çünkü ülkemiz artık üretiyor. ” açıklamasında bulundu.

VIP otomobil sektörünün yaratıcısı ve Türkiye’nin global pazardaki en önemli oyuncularından olan Ertex Otomotiv, yaptığı tasarım araçlarda yüzde 25 oranında indirim yaparak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’nı güçlü bir şekilde desteklediğini duyurdu.

Ertex, satış kurunu Euro para biriminden TL’ye geçirerek, ticari hayatta Türk Lirası kullanımı kampanyasına da tam destek verdiğini açıklamıştı.

Ertex Onursal Başkanı Ercan Malkoç, “Türkiye, geçmişinde de pek çok kez zorlukları millet olarak omuz omuza vererek atlatmasını bilmiş, büyük bir ülke, güçlü bir ekonomi. 1994 yılında Alman Markı’nın bir gecede yüzde 14, dokuz haftada yüzde 163 yükseldiği günleri de gördü bu ülke. Türkiye ekonomisi o krizleri atlattı. 30 yıllık bir firma olarak, Türkiye’nin o günlerden nasıl başarı ile çıktıysa şimdi de çıkacağına inancımız tam. Ülkemize, devletimize, hükümetimize güveniyoruz. Ertex olarak, biz de yaptığımız tüm tasarım araçlarda yüzde 25 oranında indirim uygulayarak Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’nı güçlü bir şekilde destekliyoruz.” açıklamasında bulundu.