Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure,“Yılın Lastiği” seçildiGoodyear Wrangler All-Terrain Adventure, İspanya’nın en seçkin dergilerinden ‘Neumáticos y Mecánica Rápida’ tarafından verilen “Yılın Lastiği” ödülünü kazandı. Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure bu ödülü kazanarak, ödüllü Wrangler ailesinin mirasını sürdürdüğünü bir kez daha kanıtladı.

‘Neumáticos y Mecánica Rápida’ dergisi tarafından bu yıl 18.si düzenlenen yarışmada lastik üreticileri, otomobili endüstriyel araç, motosiklet, 4×4/SUV ve zirai olmak üzere beş kategoride yarıştılar. Hararetli geçen bu yarışmanın ardından, kazananlar, otomotiv gazetecileri, sektör çalışanları ve kamuoyu yoklamasının da dahil edildiği bir jüri tarafından belirlendi.

Bu ödül, Goodyear’ın inovasyon ve iyileştirme alanındaki kararlılığının bir göstergesi olurken, ayrıca SUV ve yol-dışı segmentinde de yüksek kalite standartlarına sahip olduğunu kanıtladı Jürinin seçimi, Wrangler All-Terrain Adventure lastiğinin hem yol hem de yol dışı zeminleri kapsayarak tüm koşullarda en optimum performansı gösterdiğini onayladı. Bununla beraber lastik, sunduğu mükemmel tutuş ve çekiş, düşük dış gürültü seviyesi, mükemmel dayanıklılık ve yanak kısmında görülen patlak ve kesiklere karşı gösterdiği yüksek direnç ile takdir topladı.

GY_wrangler AT-a_265-65r17

 

Goodyear Avrupa Pazarlama Kurulu Başkanı Mike Rytokoski, “En hızlı büyüyen segmentte bu ödülü kazanmak bir onurdur. Goodyear Wrangler, en iyi off-road lastikleri üreterek bu alanda heyecan dolu bir mirasa sahip oldu. ‘2017’de Yılın Lastiği’ ödülü kazanmak, bu önemli segmentteki teknik liderliğimizin önemli bir kanıtı olmuştur” dedi.

Bu ödülle, Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, 2012’de aynı ödülü kazanan Goodyear Efficient Grip SUV’nin ardından 4×4/SUV kategorisinde yeni bir çıta belirledi. Bununla birlikte, Neumáticos y Mecánica Rápida’ dergisinin değerlendirmesi, Goodyear’ın aldığı tek ödül değildir.

Geçen yıl, Eagle F1 Asymmetric 3, seyahat otomobili kategorisinde kazandığı ödülle eve dönmüştür. Aynı derecede etkileyici olarak, önceki modellerinden Eagle F1 Asymmetric 2 2012 yılında ve Eagle F1 Asymmetric 2008 yılında aynı ödülün sahipleri olmuştur. Bunun yanı sıra ‘Neumáticos y Mecánica Rápida’ dergisi tarafından düzenlenen yarışmalarda, EfficientGrip Performance 2014 yılında seyahat otomobili kategorisinin kazananı olurken, FuelMax da 2015 yılında endüstriyel araç kategorisi ödülünü kazanmıştır. Bu ödüller, Goodyear’ın hem seyahat otomobili hem de kamyon segmentlerindeki liderliğinin bir kanıtı niteliğindedir