Yenilenen Fiat Panda, Hibrit Motor Seçeneği ile Türkiye’de

Fiat’ın ikonik şehir otomobili Panda, yenilenen versiyonları ileülkemizde satışa sunuldu. Güncellenen donanımları ve hibrit motor seçeneği ile…

“En Ulaşılabilir hibrit” olarak öne çıkan Panda, kompakt yapısı,7’inçlik dokunmatik ekranı ve eğlenceli dış renkleri ile hem fonksiyonel hem de çevreye duyarlı olacağının altını çiziyor. Şehir içindeki çevik kullanımının yanında; yükseltilmiş süspansiyonu,dört tekerlekten çekiş sistemi, ayarlanabilir sürüş modları ve yokuş iniş desteği sayesinde zorlu arazi koşullarıyla kolayca baş eden; “Türkiye’nin en ulaşılabilir hibrit SUV’si,146 bin 900 TL’lik erişilebilir fiyatıyla dikkat çekiyor.

Fiat Panda, güncellenen donanımlar ve hibrit motor seçeneği ile ülkemizde satışa sunuldu.Daha teknolojik, daha çevre dostu ve ekonomik bir otomobile dönüşen Panda, şehir içinde çevik ve renkli karakterini yansıtırken, arazi koşullarında yüksek off-road kabiliyetleri sergileyerek performansından da ödün vermiyor.

Urban, Cross, Cross 4×4 ve Cross Plus 4×4 donanım seviyeleri ile tercih edilebilen Fiat Panda; Urban ve Cross donanım seviyelerinde sunulan 1.0 litrelik, 3 silindirli 70 HP gücündeki hibrit motoru ile yakıt tasarrufu ve performansı birleştirmesinin yanında; 146 bin 900 TL’lik fiyatıyla da öne çıkıyor. Panda aynı zamanda tüm Cross donanım seviyelerinde Apple Car Play &Android Auto uyumlu, 7 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi ile konfor ve eğlenceyi de bir arada sunuyor.2021 model yılına ait Panda’lar, Fiat’ın online satış kanalı; online.fiat.com.tr’den de sipariş edilebiliyor.

Panda sahibi olmak isteyenler, onlinefiat.com.tr adresinden araçlarını rezerve edip, ön ödeme tutarını yatırdıktan sonra, sürecin devamını Fiat bayileri aracılığıyla takip edebiliyor.

 Eğlenceli, Teknolojik ve Çevreye Duyarlı

Erişilebilirfiyatı ve zengin donanımıyla fark yaratan Panda, şehir içinde hayatı kolaylaştıran kompakt yapısı ve eğlenceli dış renkleri ile karakterini yansıtmayı sürdürüyor.Panda’nın giriş versiyonu olan Urban’da, 14 inç kapak jantlar, gövde rengi ön arka tampon ve yan süs çıtaları, elektrikli ön camlar, sürücü ve yolcuönhava yastıkları, polen filtreli manuel klima, ESP,ASR/MSR, yokuş kalkış destek sistemi, bagaj bölmesi işığı, arka cam buz çözücü, 12v priz, dış sıcaklık göstergesi, dualdrivecity fonksiyonlu direksiyon, START&Stop, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve yükseklik ayarlı direksiyon, 6 ileri manuel şanzıman ile manuel dış dikiz aynalar ve UconnectRadyo/MP3 çalar standart olarak sunuluyor.

Cross versiyondan itibaren ise otomatik klima,direksiyonüzerindekonumlanmışmultimedyakumandaları; Cross, Cross 4×4 ve Cross Plus 4×4 donanımseviyelerinde Apple Carplay ™ ve AnroId Auto ™ destekli 7’inç dokunmatikekran, bluetoothbağlantısı, yükseklikayarlısürücükoltuğu, deridireksiyonsimidi&vitestopuzu, elektrikli ve ısıtmalıdışdikizaynalar ve arka park sensörü standard olaraksunuluyor. Cross 4×4 donanımseviyesinde, ELD (ElektronikDiferansiyelKilidi), HDC (Yokuşİniş Destek Sistemi) ve SürüşModuSeçiciekleniyor. Panda’nınenüstdonanımseviyesiolan Cross Plus 4×4’te isetüm bu özelliklere ek olarak, modelinçevreciliğinevurguyapangeridönüştürülmüşkumaşlardantasarlanan yeni içdöşeme ve yeni ahşap detaylı gösterge paneli ile sıcak siyaheko-deri kapı panelleri yer alıyor.Panda’nın Urban donanım seviyesinin dış tasarımında; gövde rengi ön-arka tamponlar bulunuyor. Cross donanım seviyesinden itibaren, gövde rengi ve cross görünümlü tamponlar, siyah tavan rayları ve yan süs çıtaları, Siyah Kapaklı Elektrikli ve Isıtmalı dış dikiz aynalar, sis farları, LED gündüz farı ve çift renkli 15 inç stil kapak jantlar göze çarpıyor. Cross 4×4 donanım seviyesinde tüm bu özelliklere ek olarak siyah tavan rayları ve gövde rengi süs çıtaları ile elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynalar sunuluyor. Cross Plus 4×4 donanım seviyesinde ise gümüş ve Cross görünümlü tamponlar, yan çıtalar ve tavan rayları ile ön tampondaki kırmızı çeki demirleriyle arazi aracı kimliğini tamamlanıyor. Cross Plus 4×4 donanım seviyesinde ayrıca gövde rengi elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynalarla, 15’inç çift renkli & estetik kulplu stil kapak jantlar ön plana çıkıyor.

 En Ulaşılabilir Hibrit Teknolojisi

Panda’nın Urban ve Cross versiyonlarında 1.0 litrelik, 3 silindirli, 70 HP, 92 NM güç üreten, emisyon ve yakıt tüketimini minimuma indirgeyen motor görev kayış yardımıyla enerji sağlarken, yavaşlama ve/veya frenleme sırasında ise; aracın sahip olduğu hareket enerjisinden yararlanarak güç üretip, yeniden kullanılmak üzere 12 Volt Li-Ionbataryasında enerji depoluyor. Hibrit motorlu Panda’da standart aküye ilaveten 1 adet lityum iyon batarya da bulunuyor.