Amaç: geniş bir Avrupa ağı oluşturmak

Stellantis ve TheF Şarj, Avrupa’da yeni bir kamu şarj ağı oluşturmak için ortaklıklarını duyurdu…

Stellantis müşterileri için özel koşullarla, tüm elektrikli araçlar için erişilebilir bir Avrupa kamu şarj ağı oluşturmayı amaçlıyor. 

Stellantis (FCA İtalya SpA aracılığıyla, e-Mobilite İş Birimi tarafından koordine edilerek) ve TheF Charge , Stellantis müşterileri için özel koşullarla, tüm elektrikli araçlar için erişilebilir bir Avrupa kamu şarj ağı oluşturmak için bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.

Amaç: geniş bir Avrupa ağı oluşturmak

Özerklik ve kamu ücretlendirmesi, Avrupa Komisyonu tarafından 14 Temmuz 2021’de sunulan “55’e Uygunluk” paketine uygun olarak BEV’lerin ve PHEV’lerin yaygın olarak benimsenmesi yoluyla daha sürdürülebilir bir hareketliliğe geçiş için kilit unsurlardır. paket, 2035’ten itibaren %100 sıfır emisyonlu yeni arabaları ve düzenli aralıklarla halka açık şarj noktalarının kurulumunu içeriyor.

Elektrikli ve elektrikli mobiliteyi teşvik etmek için geniş bir Avrupa ağı oluşturmak amacıyla ve kullanıcı deneyimini optimize etmeye büyük önem vererek, iki şirket bu nedenle tüm Avrupa’da 1000’den fazla yer sahibi veya işletmecisi belirledi. Müşterilerin temel şarj gereksinimlerini karşılamak için tesisler inşa edilecek: şehir merkezlerinde, kamu kurumlarında (örneğin hastaneler ve okullar), ulaşım merkezlerinde (havaalanları, tren istasyonları, limanlar), eğlence tesislerinde (spor ve sağlıklı yaşam merkezleri, oteller, restoranlar) ) ve perakende satış noktalarında – 2 milyon park yeri ile Avrupa’da toplam 15.000’den fazla lokasyon. Bu konumlar, Stellantis ve TheF Charge tarafından en az 2025 yılına kadar ortaklaşa geliştirilecek ve tanıtılacak şarj ağının bir parçasını oluşturacak. İlk hızlı şarj istasyonlarının İtalya’da, ardından ağın kurulumuyla 2021’de ağın başlaması bekleniyor. Avrupa’nın tamamına yayılacak.

İşbirliği anlaşması kapsamında, Stellantis ve TheF Charge , bu yaklaşımı tüm değer zincirine yaymak amacıyla karbonsuz enerji sunan bir şarj ağı oluşturma hedefini de sürdürecek.

Atlante projesinin tamamlayıcısı

TheF Charge ile işbirliği, 8 Temmuz’da EV Günü’nde açıklanan Stellantis grubunun daha geniş stratejisinin bir parçasını oluşturuyor. Strateji, bireysel, kurumsal ve filo müşterilerinin elektrikli araçları yönetmesi için eksiksiz bir şarj çözümleri yelpazesi aracılığıyla dünyanın her yerinde e-mobiliteyi teşvik etmeyi ve basitleştirmeyi amaçlıyor . Spesifik olarak, Stellantis ve TheF Charge arasındaki anlaşma, Atlante projesini tamamlamak üzere tasarlandı. Atlante, Güney Avrupa’daki en büyük hızlı şarj ağını yaratma taahhüdü olarak tasarlanan Stellantis ve NHOA arasındaki ortaklığın bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Bu bağlamda, Stellantis ve TheF Charge arasındaki ortaklık, potansiyel bir donanım sağlayıcısı olarak, e-mobilite ürünleri ve hizmetleri sunmaya odaklanan Stellantis-NHOA ortak girişimi olan Free2Move eSolutions’ı da içerecek.