Simin Bıçakcıoğlu, Health&Fitness dergisinin Haziran sayısına kapak olduTürkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birinciliği’ni son 4 yıl üst üste kazanan Simin Bıçakcıoğlu, Health&Fitness dergisinin Haziran sayısına kapak oldu. Rallilerdeki hızı kadar güzelliği ile de dikkat çeken Simin Bıçakcıoğlu, erkek egemen bir spor olan rallide güçlü kalma sırlarını paylaştı.

 1465284218_Simin_B____akc__o__lu__1_

Güçlü rakiplere ve zorlu yol koşullarına rağmen son dört yıldır üst üste Türkiye Ralli Şampiyonası kadın pilotlar birincisi olan Simin Bıçakcıoğlu, Health& Fitness dergisinin sorularını yanıtladı. Health & Fitness Haziran sayısı kapağında yer alan Bıçakcıoğlu, güçlü görünümünün sırlarını dergi okuyucularıyla paylaştı.

1465284504_Simin_B____akc__o__lu__2_

Simin Bıçakcıoğlu hakkında

21 Kasım 1989 doğumlu olan Simin Bıçakcıoğlu, Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden başarı ile mezun oldu. Bugüne kadar okçuluk, binicilik ve voleybol gibi birçok spor dalı ile ilgilenen Bıçakcıoğlu, otomobil sporları kariyerine 18 yaşında Safari Motorsports’tan aldığı eğitim ile başladı ve 2008-2009 sezonlarında pist yarışlarına katıldı. 2010 sezonunda rallikros ve tırmanma yarışlarına katılarak tecrübesini arttıran Simin Bıçakcıoğlu, 2011 sezonunda Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarıştı. 2012 sezonunda Pegasus Racing adına Afşin Baydar co-pilotluğunda Fiat Punto S1600 ile yarışan başarılı pilot, Türkiye Ralli Kadın Pilotlar ve Sınıf 5 birinciliklerini ilan etti…

Türkiye’deki eğitim programları haricinde İtalya’da Vittorio Caneva Rally School, Norveç’te John Haugland Winter Rally School’a giden Bıçakcıoğlu, 2012, 2013, 2014 ve 2015 sezonlarında da Neo Motorspor adına yarışarak 4 kez üst üste Kadın Pilotlar Birinciliği’ni elde etti. Simin Bıçakcıoğlu 2016 sezonunda Türkiye Şampiyonası haricinde, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bazı yarışlarına katılmayı hedefliyor.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği(KAGİDER) üyeliği de bulunan Simin Bıçakcıoğlu aktif yarış kariyerinin haricinde kurduğu lojistik firmasında halen üst düzey yöneticilik görevine devam etmektedir. Ayrıca yakın zamanda da Avon’un 20 yıldır yürttüğü Meme Kanseri İle Mücadele Projesi’inin de gönüllü elçilerinden biri olarak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.