Nisa Bölükbaşı ‘unicorn’ kostümüyle…

Nisa Bölükbaşı-REdbull


Yılın en havalı ve en soğuk yarışması Red Bull Kar Havuzu 2021, 23 Şubat tarihinde Uludağ Kayak Merkezi’nde gerçekleşti. Yarışta kayak ve snowboard performansı kadar, stil sahibi bir atlayış, kostüm seçiminde yaratıcılık da gözetildi. Bu yıla özel olarak seyirci katılımına kapalı olarak gerçekleşen etkinlik filme alındı ve çok yakında Redbull.com’da yayınlanacak.

Eksi derecelerdeki soğuğa atlamak için tek parça seçimler yerine kostümlerini güçlendirecek detaylardan kaçınmadı. Birbirinden eğlenceli anlara sahne olan yarışmada sosyal medya ve televizyon dünyasından aşina olduğumuz isimler yaratıcılıkta sınır tanımadı. Survivor’la tanınan Nisa Bölükbaşı ‘unicorn’ kostümüyle, Barış Murat Yağcı ise ‘zürafa’ kostümüyle performans sergiledi.

Kostümlerin yanı sıra yarışmacıların atlayışlarının da ‘yarıştırıldığı’ Red Bull Kar Havuzu’nda snowboard ya da kayak ekipmanlarının yanında, 90 metrelik pistte kayarak rampadan atlayabilecek her malzeme serbestti. Rampadan önce kayak pistinde yarışan katılımcıların atlayış sonrası düştükleri havuz, 150 santimetre derinliğindeydi. Cesaret ve hızın da etkili olduğu yarışta, atlayış stiline dinamik ve atletik bir dokunuş yapmaktan çekinmeyenler bir adım öne çıktı. Son olarak katılımcıların tamamından beklenen ise; anı yaşamaları ve bolca eğlenmeleri oldu. 2018 ve 2019 yıllarında Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde düzenlenen Red Bull Kar Havuzu 2021 ve önceki etkinliklere dair daha fazla bilgi https://www.redbull.com/tr-tr/red-bull-kar-havuzu-2021 adresinde.