Goodyear ve Land Rover, 2017 Land Rover Experience Peru Tur’u başarıyla tamamladı!Peru’nun farklı yollarının keşfi ile geçen bir ayın ardından, Goodyear’ın Wrangler DuraTrac lastikleri ile donatılan 19 araç ‘Land Rover Experience’ 2017 Tur’u bitirdi. Goodyear’ın Wrangler DuraTrac lastikleri, sürücüler için en zorlu koşullarda mükemmel bir off-road ortağı oldu.

Peru, katılımcılara Land Rover Experience Tur’da, tepeleri, dar dağ yolları ve kayalık nehir yatakları ile farklı sürüş koşulları sundu. Tur’un resmi lastik tedarikçisi olarak Goodyear’ın, zor koşulların üstesinden gelmek üzere özel olarak geliştirdiği “Goodyear Wrangler DuraTrac” lastikleri tüm araçlarda yer aldı.

Zor koşullarda geçen 3.500 kilometreye ve deniz seviyesinden 4.800 metre arasındaki rakım değişikliklerine rağmen, sürücülerden hiçbiri Wrangler DuraTrac lastikleriyle önemli bir sorun yaşamadı.

Jaguar Land Rover Almanya, Pazarlama İletişimi Direktörü Christian Uhrig, “Goodyear Wrangler DuraTrac, mükemmel off-road lastiği olduğunu bu tur kapsamında bir kez daha kanıtladı. Lastikler, en zorlayıcı zeminlerde bile, başarıyla performans göstererek tüm etkinliği başarıyla tamamladı” diye konuştu.

Goodyear EMEA Tüketici Lastikleri OE Genel Müdürü Nick Harley, “Goodyear, ‘Land Rover Experience’ turu boyunca istikrarlı bir şekilde off-road performansındaki liderliğini sergiledi. Wrangler DuraTrac lastikler, sürücülere, en zorlu ve sert arazilerde mücadele etmek için ihtiyaç duydukları güveni verdi” dedi.