De Rooy, Dakar Şampiyonluğu için yine “Goodyear” dedi2016 yılı Dakar Yarışları kamyon kategorisi birincisinin tercihi yine Goodyear kamyon lastiklerinden yana oldu. 2016 Dakar yarışlarının galibi De Rooy ve takımı, dünyanın en zorlu yarışında Goodyear Offroad ORD lastikleriyle altın madalyanın peşinde koşacak. 

Gerard De Rooy ve takımı, dört yarış parkurunda Goodyear Offroad ORD kamyon lastiklerini, servis parkurlarında ise Goodyear Omnitrac karma servis lastiklerini kullanacak. Önde gelen lastik üreticisinin sağladığı uzun soluklu test ve yedekleme desteğiyle geçen yılın galibi olan takım, başarısını bu yıl da yeni bir galibiyetle sağlamlaştırmayı hedefliyor. 

Yarışta, standart Goodyear 375/90R22.5 Offroad ORD lastikleriyle dört yarış parkurunda mücadele verilecek; hızlı servis kamyonları ile diğer servis kamyonlarında sırasıyla ön aksa monte edilmiş Goodyear 315/80R22.5 Omnitrac MSS II ve çeker aksa monte edilmiş Omnitrac MSD II kamyon lastikleri kullanılacak. 

1481887968_goodyear_de_rooy_dakar_2017_gerard_derooy_2

Goodyear Offroad ORD lastik seçimi, De Rooy ile Goodyear arasındaki uzun yıllardır devam eden başarılı ortaklığa dayanıyor. Kapsamlı ortak testler dahil olmak üzere Goodyear’ın Lüksemburg’daki inovasyon merkezinden mühendislerle işbirliği içinde olan takım, Dakar 2017 yarışlarında yarış kamyonlarının karşılaşacağı tüm koşullarda lastik performansını optimize edecek düzenlemeyi hayata geçirdi. Takım, Goodyear lastiklerinin Dakar 2016’daki kusursuz performansının ardından, yarış servis araçlarında Goodyear Omnitrac karma servis kamyon lastiklerini kullanmaya karar verdi. 

Takım kaptanı Gerard De Rooy, “Goodyear Offroad ORD 375/90R22.5 OTR lastikleri 2016 yılındaki yarışı kazanmamızda da kilit rol oynadı. Goodyear mühendislerinden inanılmaz teknik destek gördük, dolayısıyla bu yıl da kamyon lastikleri segmentinde dünyanın en zorlu yarışında lastik ortağımız olarak Goodyear’ı tercih ettik. Devam eden bu ortaklığın 2017 yarışlarını da kazanmamızda bize gerekli gücü ve güveni sağlayacağına olan inancımız tam” dedi.