RS 660 Görücüye Çıktı!

Aprilia, sahip olduğu teknolojiler, yeni nesil motoru ve benzersiz tasarım diliyle adeta markanın yeni döneminin sembolü olan RS 660 modelini satışa sundu. Hem günlük kullanım hem de pist kullanımını rahatlıkla karşılayacak şekilde tasarlanan RS 660, sadece 183 kg ağırlık ile son derece hafif bir yapı kullanıma sunuyor. Üçü günlük kullanım, ikisi ise pist kullanımları olmak üzere 5 farklı sürüş modu bulunan Aprilia RS 660, heyecan verici tasarım dili ve sahip olduğu üstün elektronik teknolojisiyle ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor. Gücünü markanın gelecekteki modellerinde de kullanılacak yeni 100 HP’lik 660 cc çift silindirli motordan alan RS 660, 10.500 d/d’de 100 HP güç ve 8.500 d/d’de 67 Nm tork üretiyor. Ülkemizde 139 bin 900 TL fiyatla ön satışa sunulan RS 660, genç ve dinamik karakterini çok özel bir renk olan Acid Gold ile tamamlıyor.

Aprilia, yeni nesil motosiklet kullanıcılarının eğlence, kolay kullanım ve tatmin edici performans yönündeki taleplerine yanıt niteliğindeki motosiklet serisinin ilk üyesi RS 660’ı tanıttı. Yeni 100 HP’lik 660 cc paralel çift silindirli motorla donatılan Aprilia RS 660, heyecan verici tasarım dili ve ileri teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Mükemmel bir güç-ağırlık dengesine sahip olan RS 660, sportiflik kavramını yeni bir seviyeye çıkartarak adeta gelenek ve geleceği buluşturuyor. RS 660, kolay kullanımıyla yol kullanımına uygun olduğu kadar gerektiğinde heyecan uyandıran pist deneyimlerini de destekliyor. Bu özellikleri herkes için erişebilir şekilde sunan RS 660, Aprilia değerlerini bünyesinde barındıran, renginden tasarımına ve teknolojisine kadar benzersiz olan son derece özel bir konsept olarak motosiklet dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Ülkemizde 139 bin 900 TL fiyatla ön satışa sunulan RS 660, genç ve dinamik karakterini çok özel bir renk olan Acid Gold ile tamamlıyor.

Aprilia’nın yarış deneyimleri RS 660’a aktarıldı

RS 660 bu sınıfta ilk kez Aprilia’nın yarış deneyiminden elde ettiği üstün teknik özellikleri bünyesinde barındırıyor ve bu teknolojileri cadde kullanımına sunarak sürüş keyfini daha da ileriye taşıyor. Üstün sürüş keyfinin anahtarlarından birini ise hafif yapı oluşturuyor. RS 660 sadece 183 kg ağırlık ile son derece hafif bir yapı kullanıma sunuyor. Gelişmiş APRC elektronik sürüş destek sistemleri ise bu yapıyı tamamlıyor. Aprilia RS 660, dikkat çekici tasarımıyla da öne çıkıyor ve gelecekteki Aprilia spor motosikletlerinin görünümüyle ilgili fikirler veriyor. İki ana far ile gündüz farlarından oluşan üçlü LED far grubu karakteristik bir görünüm sergiliyor. Gündüz farlarına entegre edilen sinyal lambaları burun tasarımının daha kompakt görünmesine katkı sağlıyor. Işık sensörü sayesinde ortam karardığında farları otomatik olarak açarken, panik frende dörtlü flaşörler otomatik olarak yanıyor. Viraj aydınlatması ise dönüşlerde ilgili tarafın daha iyi aydınlatılmasını sağlayarak sürüş güvenliğini daha da arttırıyor.