LIQUI MOLY, MotoGP yarışının isim sponsoru oldu

LIQUI MOLY, Almanya’da yapılacak MotoGP yarışının isim sponsoru oluyor…

Motor yağları üreticisi dünya motosiklet şampiyonasındaki desteğini artırıyor…

Ocak 2021 – LIQUI MOLY, sekiz yıldır MotoGP dünya motosiklet şampiyonasında temsil ediliyor. Şimdi bu alandaki angajmanını daha da artırıyor. Yağ üreticisi, adı “LIQUI MOLY Almanya Motosiklet Grand Prix” olacak olan yarışın isim sponsoru oldu. LIQUI MOLY Genel Müdürü Ernst Prost, “Böylece tüm dünyadaki marka bilinirliğimizi artırmış oluyoruz,” diyor.

Geçen yıl LIQUI MOLY ilk kez bu adımı atma cesaretinde bulundu ve İspanya’daki Teruel’de yapılan yarışın isim sponsoru oldu. Ernst Prost, “O günlerdeki rezonans ve başarı o kadar fazlaydı ki önümüzdeki yıllarda da bir yarışın isim sponsoru olmaya karar verdik”, diyor. “Bunu ana pazarımız olan Almanya’da yapıyor olmak elbette mükemmel.” 2023 yılına kadar Sachsenring’de yapılacak olan MotoGP yarışlarına LIQUI MOLY adı verilecek.

MotoGP pazarlamasını yürüten şirket Dorna Sports’un Genel Müdürü Pau Serracanta, “LIQUI MOLY, sürücülerde çok iyi bir üne sahip”, açıklamasını yapıyor. “Bu şirketin MotoGP’deki angajmanını geliştirmesinden mutluluk duyuyorum.”

2013 yılında, LIQUI MOLY ilk kez Moto2’de bir takımın sponsorluğunu üstlenerek dikkatleri üzerine çekti. Bunu, yarış pistlerindeki kapsamlı reklamlar ve çok özel bir sözleşme izledi: LIQUI MOLY beş yıldır Moto2 ve Moto3 yarış serilerindeki tüm takımlar için tek yetkili yağ tedarikçisi. Ernst Prost, “Bu ancak, mutlak bir kalite sunduğunuzda mümkün olur”, diyor. “Bu üstün kaliteyi, tıpkı diğer tüm motosiklet ve otomobil sürücülerinde olduğu gibi yarış sürücülerine de sunuyoruz.”

Almanya yarışının isim sponsorluğu, MotoGP’deki diğer angajmanlara ek olarak atılan bir adım. Ernst Prost, “MotoGP, dünya çapındaki motor sporları tutkunları ile bir araya gelmek ve temas kurmak için benzersiz bir platform”, diyor. “20 Haziran’da ilk defa şu cümleyi duyacak olmak beni şimdiden mutlu ediyor: LIQUI MOLY Almanya Motosiklet Grand Prix’ine hoş geldiniz.”