Stellantis, 4R stratejisinde yeniden üretim ve geri dönüşüm merkezini açtı

®
Çok Okunanlar

Aprilia SR 125, Türkiye’de 109.000 TL

Önde gelen motosiklet ikonlarından Aprilia’nın şehir içi sportif scooter modeli SR 125, Türkiye’de 109.000 TL’den başlayan rekabetçi fiyatlarla satışa...

AB IPA III Dönemi Proje Desteği Almaya Hak Kazandı

Otomotiv Sanayii Derneği, IPA III Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM) için Sivil Toplum Eylemi (Civil Society Action Towards European Green...

Test Sürüşü: 2024 Tesla Model Y DualMotor 378KW

Test ve Yazı: Özgür Sunay (Tesla Model Y Türkiye Raporu) Test Sürüşü: Tesla Model Y Long Range Çift Motor Dört...

Trafik Sigortası Basamakları Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Trafik Sigortası Basamakları Trafik sigortası her araç sahibi için zorunlu olan bir sigorta türüdür. Bu sigorta poliçeleri kaza durumlarında oluşabilecek...

Stellantis, motorları, dişli kutularını ve yüksek voltajlı EV akülerini yeniden üretmenin yanı sıra araçları yenilemek ve sökmek için ilk dairesel ekonomi merkezini resmen başlattı.

Otomobil üreticisi italya’nın Torino kentinde 73.000 metrekareye 40 milyon €(42,7 milyon$) yatırım yaptı. Şirket, döngüsel ekonomi işinin 2030 yılına kadar 2 milyar €gelir elde etmesini beklediğini söyledi. Stellantis, Sustainera Dairesel Ekonomi Merkezi olarak adlandırılan tesisin temel amacının parça ve araçların ömrünü uzatmak olacağını söyledi.

Merkez, Stellantis’in yeniden üretim, onarım, yeniden kullanım ve geri dönüşüm için beyan ettiği 4R stratejisine göre çalışacak.

Otomobil üreticisi, genel çabanın üretimin çevresel etkisini azaltmak ve 2038 yılına kadar karbon net sıfıra ulaşma iddialı hedefini daha iyi yönetmekle ilgili olduğunu söyledi.

Stellantis CEO’su Carlos Tavares,” Malzemelerin geri kazanımını ve sürdürülebilir yeniden kullanımını sanayileştiriyor, bu alanda büyüdükçe yeni teknolojiler ve gelişmiş yetenekler geliştiriyoruz ” dedi. “Yeniden üretim, onarım, yeniden kullanım ve geri dönüşüme olan bağlılığımızın yalnızca gezegenimizdeki baskıyı azaltmayacağını, aynı zamanda üretim ve tüketim iş modelimizi hızla dönüştürürken ortak geleceğimizi koruyarak Stellantis’e finansal değer getireceğini biliyoruz.”

Son Haberler

Nissan’ın Karbon Saydamlık Projesini (CDP) takdir ediyor

Nissan Motor Co., Ltd. bir kez daha küresel ve kar amacı gütmeyen bir çevre kuruluşu olan CDP (Karbon Saydamlık...
- Advertisement -

Diğer Haberler