F1 Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton’dan neyiniz eksik?

®
Çok Okunanlar

Aytemiz’den Halkbank Paraf Kart ile 200 TL kazan

Aytemiz’den ParafPara kazandıran kampanya başladı. Kampanya kapsamında 16 Mayıs - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında Paraf üyesi Aytemiz istasyonlarında...

Petrol arz endişelerinin etkisiyle yükseldi

Cuma günü, dünyanın en büyük petrol tüketicileri arasındaki talep umutları ve Kanada'daki orman yangınları nedeniyle arz endişelerinin etkisiyle yükseldi. Uluslararası...

Mercedes-Benz Motor-Velocipede, geleceğe ilerliyor

Mercedes-Benz Classic, ilk defa 1894’te üretilen Benz Motor-Velocipede’i 2024'te tekrar yollara çıkarıyor. İlk seri üretim araç olan Motor-Velocipede, 1,5 beygir...

T10X’te 800 bin TL’ye sıfır faiz için son gün 20 Mayıs

Togg’un sınırlı sayıda T10X için başlattığı 800 bin TL krediye %0 faiz ve 12 ay vade veya %1,99 faiz...

PETRONAS Madeni Yağlar, sahip olduğu güçlü AR-GE ile ortaya koyduğu yeni teknolojiler sayesinde sektöründe fark yaratan ürünler geliştiriyor. Madeni yağlar sektöründe son dönemde en dikkat çekici yeniliklerin başında CoolTech+TM teknolojisi geliyor. PETRONAS mühendisleri tarafından geliştirilen bu sıra dışı teknoloji tamamen verimlilik kavramıyla özdeşleşiyor.

Bir süre önce PETRONAS tarafından yenilenen ve binek otomobilleri hedefleyen motor yağı olan Syntium serisi, CoolTech+™ teknolojisiyle geliştirildi. Bu özel teknoloji sürtünme ve yanma sonucu oluşan ısıyı ortadan kaldırarak aşınmadan korunmak ve aşınmayı azaltmak için hareketli parçaları yağlıyor. Daha temiz, daha uygun maliyetli ve daha verimli; %3’e kadar daha iyi yakıt ekonomisi* ve daha az emisyon sağlıyor. Bu doğrultuda hem araçlar daha uzun ömürlü oluyor, hem çevre daha fazla korunuyor hem de araç sahipleri de maddi olarak daha fazla tasarruf ediyor.

F1 Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton’dan neyiniz eksik?

Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Takımını sekizinci kez üst üste Markalar Şampiyonluğunu kazandığı süreç boyunca desteklemesinin ardından PLI’nin yeni piyasaya sürdüğü PETRONAS Syntium serisi, normal otomobil kullanıcılarının da F1 Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton’ın sahip olduğu optimum motor performansından faydalanmasını sağlıyor.

Modern otomobiller emisyonları azaltmak için daha az yakıt tüketirken, daha küçük motorlardan daha fazla güç üretmek için hem daha çok ve hem de çok daha verimli çalışmak zorunda. Bu nedenle PETRONAS Syntium serisi, termal verimliliğe ve motordaki ısı dağılımını kontrol etmeye odaklanarak, daha temiz ve uygun maliyetli ulaşım için binek araçların motor performansını dönüştürüyor. Önceki nesillere kıyasla PETRONAS Syntium kritik motor parçalarının aşınmasına karşı yaklaşık %37,8 daha güçlü koruma** sağlıyor ve %68’e kadar daha yüksek oksidasyon direncine*** sahip.

PETRONAS Uluslararası Madeni Yağlar Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü Burak Işıldak sıvı teknolojisi çözümlerindeki deneyimleri ve uzmanlıklarından bahsederek, “Torino’daki Global Ar-Ge Merkezimizle birlikte araç üreticileri için performansı artırabilen, araçların ömrünü uzatabilen ve iyileştirebilen motor yağları geliştirip üretiyoruz. PLI’da değişen müşteri ihtiyaçlarına hızla yanıt verebilmek için köklü bir geçmişe ve kaynaklara sahip bir şirket tarafından destekleniyoruz. Müşterilerimizin gereksinimleri doğrultusunda geliştirerek hazırladığımız özel ürün ve hizmet yelpazemizle işletmelerin gerçek ihtiyaçlarına somut cevaplar verebiliyoruz” dedi. 

Ürünlerimizi F1 ve Dakar Rallisi gibi en zorlu koşullar altında geliştirip test ediyoruz 

“Yolda güvenle seyahat etme arayışındaki araç kullanıcıları, cüzdanları ve gezegenimize olan etkiyi azaltacak ürünlerin peşindeler, zorlu arazi ve hava koşullarına dayanabilecek ürünlere ihtiyaç duyan kamyon şoförleri ise güvenebilecekleri ürünleri istiyor diyen Işıldak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ürünlerimizi F1 veya Dakar Rallisi gibi en zorlu koşullar altında geliştirip test ediyor ve üst düzey bir performansı ortaya koyuyoruz. Yarış pistleriyle olan ilişkimiz, dünyanın her yerindeki sürücülere, hatta garajdaki araçlara bile motor sporlarında kullanılan kalitede teknoloji sağlamamıza olanak tanırken bizi benzersiz bir konuma getiriyor”.

PETRONAS plastik atıkları ve karbon emisyonlarını azaltıyor 

PETRONAS, küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin önüne geçebilmek, temiz ve sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilmek için daha enerji verimli ürünler yoluyla yeni çözümler üretmeye ve sınırları zorlamaya devam ediyor. Ayrıca, ürünlerini daha sürdürülebilir hale getirmek için sağlam adımlar atıyor. Örneğin PETRONAS Syntium Serisi artık %15 daha az plastik kullanıyor ve yeni 20L Ecovent ambalajı %50’ye kadar geri dönüştürülmüş plastik içeriyor, ambalajların kendileri tamamen geri dönüştürülebiliyor. PETRONAS’ın hedefi 2050 yılına kadar “Net Sıfır” emisyona ulaşmak.

Son Haberler

Petrol arz endişelerinin etkisiyle yükseldi

Cuma günü, dünyanın en büyük petrol tüketicileri arasındaki talep umutları ve Kanada'daki orman yangınları nedeniyle arz endişelerinin etkisiyle yükseldi. Uluslararası...

Diğer Haberler