Yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit ilk olarak yeni 3008’de kullanılacak

®
Çok Okunanlar

Anadolu Isuzu, Türkiye’nin En Değerli 125 Markası listesinde

Anadolu Isuzu, Türkiye’nin En Değerli 125 Markası listesinde 15 sıra birden yükseldi Anadolu Isuzu, Brand Finance tarafından yayımlanan “Türkiye’nin En Değerli...

Honda City’e özel kampanya haziran ayında…

Honda City’e özel kampanya devam ediyor... Honda’nın geçtiğimiz ay City modeli için başlattığı özel kampanya haziran ayında da devam...

“Son 1 ayda ortalama yüzde 3-5’e varan düşüşler görülüyor”

Trink sat! & arabam.com Oto Ekspertiz Genel Müdür Yardımcısı Halil Ali Şenay da ikinci el ilanlarındaki araç fiyatlarına bakıldığında...

Petrol fiyatları, Pazartesi günü yükseldi

Petrol fiyatları, yaz aylarında petrol talebinin artacağı beklentilerinin etkisiyle Pazartesi günü yükseldi. Uluslararası gösterge Brent ham petrolü, yerel saatle...

Yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit, ilk olarak yeni 3008’de ortaya çıkıyor.

Markadan yapılan açıklamaya göre, Peugeot 3008, yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit ile yollara çıkan ilk model olacak. Bir sonraki 3008’de kullanılacak yeni nesil Peugeot i-Cockpit, ön konsolun üzerinde 21 inçlik yüksek çözünürlüklü kavisli panoramik ekrana, yeni bir kompakt direksiyona ve i-Toggles düğmelere sahip olacak.

10 yıllık başarılı bir geçmişe sahip Peugeot i-Cockpit’te büyük değişim yaşandı. Bu değişim, Peugeot içindeki bir sonraki seviyeyi temsil ediyor.

Peugeot ekiplerinin tutkusu, temel unsurları yeniden şekillendirerek yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit ile pazarda etkileyici bir seçenek sunuyor. Bu yaklaşım, sürücü ve beraberindeki yolculara her zamankinden daha fazla keyif, güvenlik, konfor ve kolaylık sağlıyor.

Yaklaşık 10 milyon adet satılan Peugeot i-Cockpit, dijital gösterge paneli, kablosuz bağlantı, sesli komutlar, 3D efektler ve kişiselleştirilebilir i-Toggles olmak üzere en güncel teknolojileri kullanıma sunuyor. Peugeot, bugün gelinen noktada sürüş deneyimini dönüştüren tamamen yeni bir i-Cockpit ile işleri bir sonraki seviyeye taşıyor.

– Yükseltilmiş gösterge ekranı ve merkezi dokunmatik ekran bir araya geliyor

Peugeot ekipleri, yükseltilmiş gösterge ekranı ve merkezi dokunmatik ekran olmak üzere i-Cockpit’in üç temel öğesinden ikisini bir araya getirmeye karar verdi. Bu iki unsur, yeni tasarımda ön konsolun sol ucundan orta konsola uzanan 21 inçlik yüksek çözünürlüklü tek bir kavisli panelde birleşiyor. Yolcu bölmesinden görünmeyen bir arka destekle bağlanan bu panoramik ekran, ön konsolun üzerinde yüzüyormuş gibi görünüyor.

Süzülme efekti, ekranın altındaki led ambiyans aydınlatmayla vurgulanıyor. 21 inçlik panoramik ekran, optimum ergonomi sağlayacak şekilde konumlandırılıyor. Ayrıca sürücüye doğru hafifçe kavisli olmakla birlikte ön yolcu için sorunsuz bir erişim de sağlıyor. Üstün boyut ve kalitesiyle bu dijital ekran, Peugeot i-Cockpit’in iki temel işlevini birleştiriyor.

Panoramik ekranın sol tarafında, kompakt direksiyonun üzerindeki gösterge ekranı, sürüşle ilgili hız, güç, sürüş yardımcıları, enerji akışı gibi tüm bilgileri gösteriyor.

Panoramik ekranın sağ tarafında, ön konsolun ortasında bulunan dokunmatik ekrana hem sürücü hem de yolcu erişebiliyor. Bu ekran iklimlendirme, navigasyon, medya/bağlantı gibi işlevleri kontrol etmek için kullanılabiliyor.

– Yeniden yorumlanan mimari ve ergonomi

Yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit, yolcu bölmesinden görünmeyen sabitleme sistemiyle ön konsolun üstüne monte edilen panoramik ekranıyla yeni bir mimariye sahip. Bu düzen, dokunmatik ekrana erişilebilirliği ve 21 inçlik panoramik ekrandaki bilgilerin görünürlüğünü iyileştiriyor.

Panelin ortasında i-Toggles yer alıyor. Bunlar, favori bir kişiyi aramak, sık kullanılan varış noktasına navigasyonu başlatmak, favori radyo istasyonu ile klima için ideal sıcaklığı ayarlamak gibi favori 10 işleve hızlı erişim sağlamak üzere programlanabilen tamamen kişiselleştirilebilir dokunmatik düğmeler bulunuyor.

Orta konsoldaki depolama ve kablosuz akıllı telefon şarj alanı daha da genişliyor. Bu, otomatik şanzımanın vites seçicisinin ön konsola taşınmasıyla mümkün oluyor. Vites seçicisi artık direksiyonun sağında, stop/start düğmesinin hemen yanında yer alıyor.

– Dokunmaya duyarlı kumandalara sahip yeni bir kompakt direksiyon

Kompakt direksiyon simidi her zaman Peugeot i-Cockpit’in temel bir unsuru oldu. Direksiyon daha fazla sürüş hissi ve konfor için kapsamlı bir şekilde elden geçirildi. Kompakt olmaya devam ederken daha modern bir tasarıma sahip.

Yeniden tasarlanan merkezi yastık daha küçük bir alan kaplıyor. Ayrıca ön paneldeki panoramik ekrana benzer, havada süzülme etkisi için direksiyon simidi kollarından izole edilmiş halde bulunuyor.

Yeni kompakt direksiyon simidi kumandaları daha fazla kullanıcı ergonomisi için ‘dokunsal tıklama’ özelliğine sahip. Sürücünün parmaklarını otomatik olarak algılıyor ancak herhangi bir yanlış hareketten kaçınmak için sadece basıldığında etkinleşiyor. Yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit, kompakt direksiyon simidinin arkasında iki yeni, ince ve zarif kumanda da sunuyor.

21 inçlik havada süzülüyor gibi görünen panoramik ekran, yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit’in etkileyici görünümüne katkıda bulunan tek unsur değil. Ön konsol ve kapı panelleri boyunca uzanan ambiyans aydınlatması, göz alıcı ama aynı zamanda teknolojik bir görünüm sergiliyor.

Bu aydınlatma, zarif bir orijinal alüminyum kaplamaya yansıtılıyor ve 8 farklı renkte de kişiselleştirilebiliyor. Kumaşlar, kaliteli bir malzeme kombinasyonu oluşturmak üzere alüminyum süslemeyle birleşiyor.

Son Haberler

Mobility Town By Otokoç Metazone Roblox’u yayına aldı

Otokoç Otomotiv, sürdürülebilir ve erişilebilir Web 3.0 vizyonu kapsamında önemli bir adım daha atarak, popüler oyun platformu Roblox'ta yenilikçi bir...

Diğer Haberler