Trader BB Energy ve Türk BDY Group, Türkiye’de downstream sektöründe güçlerini birleştirdi

®
Çok Okunanlar

Farklı renklerle kodlanmış hız göstergesi

Google Haritalar'ın son özelliği, trafik sıkışıklığını azaltmak için yeni bir strateji geliştirdiğini duyuruyor. Yenilikçi bir patentle desteklenen bu plan,...

2024 İkonik Citroen Yeni C3 Hibrit

Yeni C3 de bu kuralın bir istisnası değil ve benzinli B segmenti hatchback pazarına gerçek bir fark getiriyor. Yenilikçi,...

Chery Holding Grubu, mart ayına ait verilerini açıkladı

Chery Holding Grubu, mart ayına ait verilerini açıkladı. Mart ayında satışlarını yıllık bazda yüzde 45,3 oranında artıran Chery Grubu,...

Maserati, yeni elektrifikasyon çağına öncülük eden GranCabrio Folgore

Maserati’nin, GranCabrio Folgore ile enerji dolu dönüşümünü, yenilikçi ivmesini ve yaratıcılığını gözler önüne serdiği, Trident’in %100 elektrikli yeni serisinin...

Türkiye’nin önde gelen LPG tedarikçisi BDY Group ve dünyanın önde gelen bağımsız enerji ticaret şirketlerinden biri olan BB Energy, stratejik bir ortaklık ve olası hisse senedi işlemlerini araştırmak için bir Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladı.

Önerilen anlaşma, BDY’den Veysel Baday ve BB Energy Group’un alt kolu BB Energy DownStream’den (BBED) Bashir Bassatne tarafından temsil edilen Türkiye’deki bir anonim şirket olan HypcoPetrolculuk’ta hisse senedi satın alarak enerji sektöründeki işbirliğini derinleştirmeyi amaçlıyor.

Her iki taraf da durum tespiti yapacak ve BBED’in Hypco Petrolcülük’teki hisselerinin %49’unu BDY’ye satması beklenen işlem belgelerini müzakere edecek.

Açıklamada, stratejik ittifakın Hypco Petrolcülük ve her iki şirketin büyümesini desteklemeyi ve aynı zamanda Türkiye’nin enerji sektörüne ve ekonomik büyümesine katkıda bulunmayı amaçladığı belirtildi.

İşbirliği, iki şirketin lojistik, ticaret yönetimi ve uluslararası anlaşmaların yapılandırılması alanlarında yakın bir işbirliği kurmasını sağlayacak.

Açıklamaya göre, “ortaklık, Hypco’nun servis istasyonları ağını büyüterek ve LPG’nin Türkiye’ye ithalatı ve dağıtımı için yeni bir kuruluş olan ‘HYPCO GAS’ı kurarak sektördeki rekabet ortamını daha da güçlendirecek.”

Anlaşma hakkında yorum yapan BB Energy’den Bashir Bassatne, “stratejik ortaklığın” şirketin Türkiye’deki enerji piyasasında daha fazla genişleme ve inovasyon vizyonuyla uyumlu olduğunu söyledi.

Bassatne, “Bu işbirliği sayesinde, Türk tüketicisine erişimimizi genişletmeyi, Hypco’nun büyümesini desteklemeyi ve enerji pazarındaki yeni fırsatları keşfetmek için birbirimizin uzmanlığından yararlanmayı hedefliyoruz” dedi.

BDY’den Veysel Baday, şirketin BB Energy ile yakın çalışmayı dört gözle beklediğini belirterek, “Bu Mutabakat Zaptı, enerji sektöründeki işbirliğimizi güçlendirmeye yönelik önemli bir adımı temsil ediyor” dedi.

Hypco markasının Türkiye’de faaliyet göstermeye devam edeceğini vurgulayan Hypco Petrolcülük CEO’su Hatice Tulum, “Hypco’nun ana hedefi, müşteri hizmetlerinde mükemmellik ve memnuniyet taahhüdü ile marka sadakatini güçlendirmektir” dedi.

Tulum, “Bu ortaklık kapsamında, Hypco markası, BDY’nin LPG deneyimini, BB Energy’nin onlarca yıllık başarılı perakende deneyimi, kapsamlı uluslararası ticaret uzmanlığı ve çevresel sorumluluk ve inovasyona olan güçlü bağlılığı ile birleştirerek bir akaryakıt ve LPG dağıtım şirketi olarak daha da güçlenecek” dedi.

Açıklamada, Mutabakat Zaptı’nın tatmin edici durum tespiti de dahil olmak üzere daha fazla kapanış koşullarına ve anlaşmalara tabi olduğu belirtildi.

Handan Kazancı

Son Haberler

Şok Tesla ModelY Türkiye fiyatı KDV ve ÖTV dahil ₺1.791.451 açıklandı

TESLA'DAN 19.04.2024 GÜNÜ MODELY FİYATINDA BÜYÜK TÜRKİYE HAMLESİ... Tesla duyurusu ve haberini son dakika olarak aşağıda paylaşıyoruz... Türkiye'deki Tesla Model...

Diğer Haberler