İlk Aston Martin DBX707 üretimi tamamlandı…Dünyanın en güçlü lüks SUV’si Aston Martin DBX707, Galler’deki St Athan’daki montaj hattından çıkışına başladı. Galler Dışişleri Bakanı Simon Hart Milletvekili ve Galler Eyaleti Parlamento Müsteşarı David Davies MP tarafından denetlenen ilk DBX707 müşteri arabası bugün tamamlandı.

Önümüzdeki aylarda dünyanın dört bir yanındaki ülkeler de Aston Martin DBX707 ‘nin satışına başlanacak.

İngiliz ultra lüks üreticisinin St Athan, Galler’deki tesisinde el yapımı gururla üretilen DBX707, Aston Martin’i muhteşem performans, üstün dinamikler, kusursuz stil ve mutlak lüksün benzersiz bir kombinasyonu ile lüks SUV segmentinin zirvesine yükseltiyor. DBX707, maksimum 193mph hıza sahip ve sadece 3,1 saniyede 0-60mph’ye ulaşabiliyor.

Aston Martin Lagonda’nın COO’su Michael Straughan şunları söyledi: “Aston Martin, Galler’deki birinci sınıf bir tesiste DBX707 gibi endüstri lideri ürünler üretmekten son derece gurur duyuyor ve ilk modelin tamamlandığını görmekten mutluluk duyuyoruz.

Aston Martin Lagonda Yönetim Kurulu Başkanı Lawrence Stroll “liderliğinde ürün geliştirme döngüsü boyunca teslim edilen ilk otomobil olan DBX707, Aston Martin için yeni çağın ve markanın ultra lüks ile yüksek performansı birleştirme becerisinin bir simgesi”. olduğunu belirtti.