test

Atlantik Okyanusu’nda Felicity Ace’deki yangın sönmedi….

®
Çok Okunanlar

Brisa, Newsweek Global Most Loved Workplaces 2024

Brisa, Newsweek Global Most Loved Workplaces 2024 listesinde yer alan ilk ve tek Türk şirketi oldu...Sabancı Holding ve Bridgestone...

IVECO Araç alacaklara ödeme kolaylığı

2.500.000 TL’YE VARAN %0 FAİZLİ KREDİ KAMPANYASI VE PEK ÇOK AVANTAJ HAZİRAN AYINDA IVECO YETKİLİ SATICILARINDA… IVECO’nun en iddialı ve...

Güvenli Sürüş İçin Continental’den Tavsiyeler

Kurban Bayramı’nda sevdiklerimizi ziyaret etmek veya tatil yapmak amacıyla yola çıkıyoruz. Seyahat öncesi araç ve lastik bakımı ihmal edildiğinde;...

Ford Otosan Elektrikli dönüşüm için atık bataryaları geri kazandıracak

Ford Otosan, “Gelecek Şimdi” vizyonuyla ortaya koyduğu uzun dönem sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayacak kurum içi girişimcilik projesi FO&US'u hayata...

Yetkililer Atlantik Okyanusunda Felicity Ace’deki yangını söndürmek için zorlanıyor. Taşınan bazı araçların içindeki lityum iyon piller yangının söndürme çalışmalarını olumsuz yönde etkilediği bildirildi. 

Yangının henüz kargo gemisinin yakıt tanklarına ulaşmadığı da bildirildi. Gemiye ağırlık bineceği için su ile sadece dışarıdan müdahale edilebiliyor.

Elektrikli otomobillerdeki lityum iyon pillerin alev aldığı ve yangının söndürülmesi için özel ekipman gerekliliği söyleniyor.

Panama bayraklı geminin 22 mürettebatı, kurtarma çabalarına yardımcı olmak için görevlendirilen Portekiz Deniz ve Hava Kuvvetleri tarafından tahliye edildi ve yerel bir otele götürüldü.

VW GTI, Golf R ve ID.4 modellerinin risk altında olduğu düşünülen bu arabaların 100’den fazlası Teksas’taki Houston Limanı’na doğru yola çıkmıştı.

Otomobil endüstrisi, pandemi ile ilgili personel sıkıntısı ve küresel çip kıtlığı da dahil olmak üzere tedarik sorunlarıyla zaten mücadele ediyor. Porsche sözcüsü Luke Vandezande, şirketin yaklaşık 1.100 aracının yangın sırasında Felicity Ace’de bulunanlar arasında olduğunu tahmin ettiğini söyledi. Olaydan etkilenen müşterilerin bayileri ile temasa geçildiğini söyledi.

Lamborghini’nin ABD operasyonundan bir sözcü, şirketin gemide bulunan araba sayısı veya hangi modellerin etkilendiği hakkında yorum yapmadı.

Bazı müşteriler hayal kırıklıklarını sosyal medyadan dile getirdi. Bir Twitter kullanıcısı , özel spesifikasyonlu Porsche Boxter Spyder’ın gemide olduğunu bildirdi. Aracın standart modelleri 99.650 dolardan başlıyor.

Daha önce “Grande America isimli Gemi” 2019’da alev alıp battığında , Audi’ler ve Porsche’ler de dahil olmak üzere 2.000’den fazla lüks otomobil onunla birlikte battı.

Son Haberler

Araç Kiralama Yaparken Sigorta Gerekli Mi?

Yeni yerler keşfederken, seyahat ederken ve şehir içi günlük kullanımda araç kiralama birçok kolaylığı beraberinde getiriyor. Uygun ve esnek...

Diğer Haberler