Yeni SEAT Leon CUPRA: Daha fazla güç ve daha yüksek performansSEAT, etkileyici performansı, ekstra donanımı ve göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken Leon CUPRA’yı bir adım daha ileriye taşıyarak, geliştirdi. 300 HP gücündeki yeni SEAT Leon Cupra, 2017 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

 Leon serisinin tüm modellerinde olduğu gibi, Yeni SEAT Leon CUPRA da en yeni teknoloji ve işlevsellikle donatılmış olarak geliyor. Güvenlik, konfor ve bağlanabilirlik konularındaki en ileri teknolojinin eklenmesi sayesinde şimdi Yeni Leon CUPRA, yüksek performansı ve etkileyici sürüş deneyimini bir arada sunuyor. Trafik Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ve Acil Durum Asistanı gibi ileri sürüş destek sistemlerinin yanı sıra, Leon CUPRA ayrıca Elektrikli Park Freni ve Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi özelliklerine de sahip. Media System Plus, 8 inç ekranıyla yeni nesil bilgi-eğlence sisteminin en önemli unsuru olarak öne çıkarken, Leon CUPRA’da Connectivity Box ile kablosuz şarj ve GSM sinyal güçlendirici özellikleri de sunuluyor.

 300 HP gücünde 2.0 TSI motoruyla yeni Leon CUPRA sadece serinin en üst modeli değil, aynı zamanda SEAT’ın ürettiği tüm seriler içerisindeki gelmiş geçmiş en güçlü model olma özelliğini taşıyor. Bu versiyonda öncekine göre hem motor gücü 10 HP (290’dan 300’e) artırılmış, hem de azami tork değeri 350 Nm’den 380 Nm’ye yükseltilmiş. Bu değerler, 1.800 – 5.500 dv/dk gibi geniş bir aralıkta temin ediliyor.