YENİ BENTLEY CONTINENTAL GT FIRST EDITIONBentley Motors tamamen yenilenen Continental GT’nin özel bir First Edition modelini yarattı. Grand Tourer’ın bu en üst düzey ifadesi, tasarımı ve el işçiliği Büyük Britanya’da yapılan Bentley ustalığının zirvesini temsil ediyor.

Bentley Continental GT First Edition’ın zarif bir donatıya sahip iç kısım spesifikasyonu hiçbir zahmetten kaçınılmadan Bentley tasarım ekibi tarafından hazırlandı.  Yeni model, üçüncü nesil Continental GT’de bulunan en güzel özelliklerin tamamını bir araya getirerek bugüne kadar üretilmiş en lüks Grant Tourer’ı yaratıyor.

First Edition’da çarpıcı bir teknoloji ve tasarım gösterisi olarak benzersiz Bentley Döner Ekran bulunuyor. Bu sistem sürücünün kabindeki havaya uygun olarak, üç ön panel seçeneğinden istediğine sorunsuz bir şekilde geçebilmesini sağlıyor. 12,3 inçlik dokunmatik varsayılan ekran yerine, tercihe bağlı olarak daha klasik tarzda ve üç analog kadranı bulunan bir gösterge tablosu getirilebiliyor. Motorun çalışmadığı zamanlarda, sadece ahşap kaplamadan oluşan yüz görüntülenerek, ön panelin tamamında kesintisiz ahşap görüntüsü oluşturulabiliyor.

Müşteriler gösterge panelinin ön yüzü için dört adet benzersiz çift ahşap kaplamadan birini seçebiliyor. Bu güzel ahşap seçenekleri arasında Tamo Kül, Sığla Ağacı, Koyu Madrona ve Koyu Okaliptüs bunuyor ve bu seçenekler First Edition’a özel olarak her zaman Grand Black ile birlikte sunuluyor.

 

Bu istisnai son dokunuşlar, zaten görkemli olan kabinde daha da fazla alan olduğu izlenimi oluşturmaya yardımcı oluyor ve iç kısımdaki çarpıcı tasarımı tamamlıyor. İç kısım tasarımı, atmosfer yaratan ışıklandırma ve kapılar açılırken görünür hale gelen ‘Bentley’ armalarıyla donatılmış ışıklı kapı eşikleri ile zenginleştiriliyor.

Yeni Grand Tourer’ın 6.0 litre, çift turbo şarjlı W12 TSI motorunun performansını yansıtacak şekilde, Mulliner Sürüş Spesifikasyonu da First Edition’da yer aldı. Bu sürücü odaklı koleksiyona ayrıca, delikli alaşım pedallar, mücevher gibi yağ ve radyatör kapakları ile parlak boyalı, siyah ve el cilalı veya tamamen cilalanmış versiyonları bulunan, özgün 22 inç jantlar eklendi.