Yağız Avcı Portekiz’de Red Bull ve Baumschlager işbirliği ile yarışacakBeş kez Türkiye, bir kez de Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu Red Bull sporcusu Yağız Avcı, co-pilotu Bahadır Gücenmez ile birlikte bu kez Avrupa’nın en büyüğü olmak için mücadele edecek. 17-18 Kasım tarihleri arasında Portekiz’de düzenlenecek Casinos do Algarve Rallisinde yarışacak Avcı,RedBullveRaimundBaumschlagerile ekibinin desteğiyle,asfalt etaplara şampiyonluk parolasıyla çıkacak.

5 kez Türkiye Şampiyonu, bir kez de Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu olarak kırılması çok zor  rekorlara imza atan Red Bull sporcusu Yağız Avcı, Baumschlagerve Neo Motor spor desteğiyle Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından birinde etaplara çıkacak.

FIA Avrupa Ralli Kupasının finali, bu sene 17-18 Kasım’da Portekiz – Algarve’de gerçekleşecek. Her sene farklı ülkede düzenlenen ve Avrupa’nın yedi farklı bölgesinde yapılan şampiyonalarda ilk 5’e girenlerin katılmaya hak kazandığı bu final yarışın kazananı FIA Avrupa Ralli Kupası’nın sahibi oluyor. Balkan Ralli Kupasını üçüncü sırada tamamlayarak finale katılma hakkı kazanan Avcı, Skoda Fabia R5 aracıyla mutlu sona ulaşmaya çalışacak.