TomTom City 50 şehri daha kapsadıTomTom (TOM2) bugün TomTom City nin ilk piyasaya çıktığı 6 aydan bu yana 100 şehri kapsadığını duyurdu. Şehir bazında bir kentin mevcut trafik bilgilerinin geniş kapsamlı bir vitrini olan trafik portalı, ortaklaşa sürdürülebilir ve verimli hareketliliği yönetmek üzere trafik yetkilileri, işletmeler ve vatandaşlar arasında iletişim kurmak için bir platform sağlıyor.

 TomTom City, http://city.tomtom.com, şimdi 6 farklı dilde ve 6 kıtada mevcut. Eklenen 50 şehir ile şimdi 175 milyon kişinin faydalandığı bu sistem insanların seyahatlerini daha iyi planlamalarına yardımcı oluyor.

 Akıllı telefondan girilebiliyor

TomTom Trafik Başkanı Ralf-Peter Schäfer konuyla ilgili şunları belirtiyor: “Popüler hale geldiğini ispatlayan TomTom City’nin 50 yeni şehre girmesi harika. Trafik Merkezi’nin lansmanın yanı sıra, TomTom gerçekten herkes için yol ağını optimize etmek için sahip olduğu geniş yetenekleri ortaya koyuyor ve sitenin işlevselliğinin artması için çalışmaya devam ediyor. Bu sürücülerin gecikmelerini azaltmaya yardımcı olma misyonumuza doğru bir adım daha atmamız ve 450 milyon GPS cihazından verileri kullanılarak küresel olarak akıllı şehirlerin oluşmasına yol açmak demektir.” 

TomTom City’ye herhangi bir internete bağlı bilgisayar, tablet veya akıllı telefondan erişilebiliyor. Canlı trafik durumu, kaza ve şehirlerde diğer sürücü tabanlı bilgileri ücretsiz olarak gösteriyor.