Rolls-Royce Black Badge Dawn‘’serisi Goodwood hız festivalinde sergileniyor..Black Badge hikayesinin bir sonraki bölümü olan ‘’Dawn‘’serisi Goodwood hız festivalinde sergileniyor. Dünyadaki üst düzey lüksün ifadesi, 2017 Goodwood hız festivalinde yapılan kutlamalarla hikayesindeki yeni bölümü açtı.

1498756696_P90266902_highRes

Yeni nesil Rolls-Royce müşterilerinin taleplerini karşılamak için yaratılan ”Dawn Black Badge” gecenin cazibesinde mühendisliği ve zarif işçiliği tasarımı aracılığıyla gözler önüne seriyor.

1498756733_P90266904_highRes

Derin siyah gölgede sunulan ”Dawn Black Badge” asil siyah rengine bürünürken, çok katmanlı boyası ve verniği titizlikle uygulanıyor, el ile cilalanıyor. Ruhuna uygun olarak şiddetli siyahındaki hassas hatlarının etkilerini taşıyan ”Dawn” ‘ın ikinci kişiliği böylece otomobilin yüzeyinde görünüm kazanıyor.

1498756818_P90266910_highRes

Rolls Royce’un bespoke tasarımcıları Black Badge’i yaratırken, markaları için bu iddialı ikinci kişiliğinin gerçek işaretlerini yaratmaya çalışıyorlardı. Dawn’ı da aynı felsefeyle tasarladılar.

1498756846_P90266911_highRes

Markanın geçmişi boyunca birçok farklı biçime sahip olan Spirit of Ecstasy heykeli, mükemmel parlak siyah kromla tamamlanıyor ve parıldayan bir ikona dönüşüyor. Daha koyu estetikte kendini gösteren dönüşüm, ön ızgara çevresini, bagaj kapağı sonlandırıcısını ve egzoz borularını da içeren belirli krom yüzeyleri de kapsıyor. Daha etkileyici, daha cesur, daha güven verici duyarlılığı ifade eden otantik bir görünümün parçası oluyor.

1498756888_P90266914_highRes

Markanın Bespoke felsefesini yansıtan Dawn Black Badge, yeni bir iç palet dizaynına da ev sahipliği yapıyor. Zarif siyah deri, Mandarin’in cazibesini vurguluyor; oturma yüksekliğinde kabini kuşatan bir turuncu renk vurgusu sayesinde de yolcular, karanlığa dalmadan önceki günbatımını hatırlıyor.Dawn Black Badge sipariş için artık hazır.

Gerçek Bespoke Mühendisliği

İyi birer eküri olan Ghost ve Wraith gibi, Dawn’ın özü de Black Badge felsefesini destekleyen mühendislik yoluyla güçlendirildi.

Dawn’ın bu durumu, daha enerjik sürüşe yol açan mühendislik öğeleri sayesinde, tamamen yeni bir egzoz sisteminin yaratılmasıyla da vurgulanır.

Egzoz tonu, bir takım mühendislik gelişmelerine işitsel bir boyut katar. Gerçekten de Black Badge, tasarım ve mühendislik alanında bespoke bir işbirliği olarak duruyor ve Dawn’ın başarısını yönlendiren, eşsiz yolculuk kalitesini koruyan, sürüş tecrübesi isteyen yeni nesil kolleksiyonerlerin taleplerini yanıtlıyor. Bunu başarmak için, mühendisler Dawn’ın muhteşem 6.6 litrelik çift turbo V12’nin esnekliğini, aracın zaten 563 bhp olan limitinifl fazladan 30 bhp üretmek için kullanarak toplamda 593 bhp’ye ulaştı.

Neredeyse sonsuz özellikleri olan vites, 1500 rpm’den başlayarak, 20 NM’lik bir tork eklenerek cesur bir ifadeyle toplam 840 NM’ye ulaşıyor.

Dawn’ın aciliyet duygusunu geliştirirken, dünyanın üstü açık en lüks gezgini olma özelliğini de kaybettirmiyor. Gerçekten, ZF8 vites dişlisi kutusu ve direksiyon mili o kadar sezgisel ki, gaz pedali ve direksiyon girişine bağlı olarak daha etkileyici bir sürüş yaratmak için birlikte çalışıyorlar. Sonuç olarak,düşük hızlarda görkemli bir Rolls Royce tur deneyimi ve sürücü hızlanmaya başladığında çekici bir sürüş haline geliyor.

Dawn Black Badge’in artan talebi doğrultusunda 2.5 cm çapındaki artış oranı, yeni frenlerin geliştirilmesine sebep oldu. Direksiyon kramayeri ise daha fazla geri bildirim için hızlandırılarak,sürücülerini ek bir güvenlik duygusundan yüksek hızlara çıktığında artan direksiyon ağırlığından zevk almaya teşvik ederek cesaretlendiriyor.