Lotus Evija Tamamen Elektrikli…!

 Tamamen elektrikli Lotus Evija hiper otomobil, prestijli Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde  ‘Yılın Ürün Tasarımı’ kategorisinde ödül aldı.

Ödül, beş farklı IDA disiplininin – Mimarlık, Moda, İç Mekan, Ürün ve Grafik Tasarım – her birini temsil eden bir panel jürisi tarafından seçildikten sonra Lotus’a takdim edildi.

Jüri üyeleri, her biri en yüksek tasarım standartlarını sergileyen 80’den fazla ülkeden girişleri değerlendirdi. Evija, otomotiv tasarımının sınırlarını genişletme konusundaki nefes kesici becerisiyle onurlandırıldı.

IDA jüri üyeleri, Lotus Evija’nın “olağanüstü bir aerodinamik estetiği somutlaştırırken daha sürdürülebilir bir geleceğe giden yolu açtığını” ve “baştan çıkarıcı tarzının Evija’yı dünyanın en kaliteli sürdürülebilir otomobili haline getirdiğini” yorumladı.

Lotus Tasarım Direktörü Russell Carr şunları söyledi: “Lotus’taki herkes bu ödülü almaktan onur duyar. Evija, Lotus için inanılmaz derecede önemli bir otomobil; yenilikçi geçmişimizden ilham alıyor ve hırslı ve heyecan verici geleceğimiz için nihai niyet ifadesidir. Ayrıca yeni bir Lotus tasarım dili için standardı belirliyor. ” dedi.

İngiltere’deki mevcut kilitleme kısıtlamalarından önce Londra sokaklarında çekilen görüntüler, hiper otomobilin çarpıcı tasarımının her yönünü gözler önüne seriyor.