EyafExpo’dan Karsan’a “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” Ödülü!EyafExpo’danKarsan’a

“Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” Ödülü! 

Geliştirdiği toplu taşıma çözümleriyle şehirlere modern ulaşım seçenekleri sunan Karsan,Türkiye’nin tek yerli veengelli dostu minibüs modeli Jest + ile8 metrelik alçak tabanlı modeli Atak’ıEyafExpo –Engelsiz Yaşam Fuarı’nda sergiledi.30 Kasım– 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar MerkeziYeşilköy’de gerçekleştirilenorganizasyonda, Karsan’ın engelli dostu modelleri, ziyaretçiler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.Karsan, fuar kapsamında “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” dalında aldığı ödülle de toplu taşıma sistemleri dünyasındaki iddiasını tekrar taçlandırmış oldu. 

Engelli erişimine uygun toplu taşıma çözümleri sağlayan yerli üretici Karsan, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıran teknolojilerin kullanıcılarla buluştuğu EyafExpo’da 5’inci kez yerini aldı. Ulaşımda engelleri tümüyleortadan kaldıran Karsan, bu sene 10’uncusu düzenlenenEyafExpo -Engelsiz Yaşam Fuarı’nda,engelli erişimine uygun Jest +ve Atak modellerini sergilerken, engelliler haber sitesi yasadikca.com tarafından “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” dalında da ödüle layık görüldü.

Karsan Otomotiv Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “2013 yılından bu yana EyafExpo’da engelliler için geliştirdiğimiz teknolojileri ve yeni ürünlerimizi tanıtma imkânı bulduk. Geçtiğimiz yıl ‘Engelli Dostu Toplu Taşıma Üretici Firma’ ve ‘Engelli Dostu Özel Onur Ödülleri’ ile onurlandırıldık. Böylesine farkındalık yaratan bir organizasyonun parçası olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz”yorumunda bulunarak, Karsan’ın engelsiz ulaşıma verdiği önemi tekrar dile getirdi.

2013 yılından bu yana EyafExpo – Engelsiz Yaşam Fuarı’nakatılım gösteren Karsan’ın Jest + modeli, aynı zamanda ülkemizin yerli üretim özelliği taşıyan ilk ve tek engelli dostuminibüsü olma özelliğini taşıyor. Fabrika çıkışlı olarak tekerlekli sandalye  alabilen ilk minibüs unvanına sahip yeni Karsan Jest +, ergonomik tasarımıyla engellilereerişim kolaylığı sağlarken, fuarda sürpriz yeniliklerle gün yüzüne çıktı.