Ecoplas Otomotiv, OSD Jüri Özel Ödülü’ne Layık…

Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı

Ecoplas, 2021’de Ödüllerine Yenilerini Eklemeye Devam Ediyor!

 Türk tedarik sanayinin öncü şirketleri arasında yer alan Ecoplas, bu yıl elde ettiği ödüllere yenilerini ekledi. Geçtiğimiz günlerde Toyota tarafından “Regional Contribution Awards – Bölgesel Katkı Ödülü’ne layık görülen şirket, bu kez de Otomotiv Sanayii Derneği Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Söz konusu ödülün kendileri için son derece kıymetli olduğunu belirten Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, “Türk Otomotiv sektörünü yönlendiren, OSD gibi kıymetli bir dernek tarafından verilen bu ödül; geleceğe hazırlık yolunda ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi bir kez daha gösterdi” dedi.

 Otomotiv üreticilerine yönelik iç ve dış giydirme parçaları, hava üfleçleri, orta konsol ve boyalı parçalar üreten ve elektronik parça üretimi için yatırım yapan Ecoplas, Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) tarafından ödüle layık görüldü. OSD’nin her yıl Mart ayında gerçekleştirdiği genel kurulunda “Başarı Ödülleri” ve “Teknoloji ve Yenileşme” ile “Jüri Özel Ödülü” kategorilerinde tedarik sanayi ödüllerinin sahipleri belirlendi.  Bu yıl “Hedefler için Ortaklık” kapsamındaki projesi ile OSD Tedarik Sanayi Jüri Özel Ödülü Ecoplas Otomotiv’e verildi. Şirket, kısa bir süre önce Toyota’nın küresel olarak tüm tedarikçilerine yönelik değerlendirme sürecinin ardından dünya genelinde bölgesel başarılara imza atan şirketlere verdiği Bölgesel Katkı Ödülü’ne layık görülmüştü.

“Yeni teknolojilere hazır olmalı ve birlikte hareket etmeliyiz”

Türk tedarik sanayini başarı ile temsil ettiklerini ve bu başarılarını da layık görüldükleri ödüllerle taçlandırdıklarını söyleyen Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, “Şirketimize OSD gibi kıymetli bir derneğin verdiği bu ödül; hem yurtiçi hem de yurt dışı hedeflerimiz açısından ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi bir kez daha gösterdi. Sektör olarak, hayatta kalmak istiyorsak, elektrikli ve otonom araçlar için gereken yeni teknolojilere sahip olmak üzere OEM ve tedarikçiler birlikte hareket etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

 Ecoplas Hakkında

Ecoplas, otomotiv endüstrisi için plastik parça ve sistemleri tasarlamak ve üretmek üzere 2007 yılında kuruldu. Şirket, plastik enjeksiyon, kompozit pres şekillendirme, tampon baskı, montaj operasyonları ve boya gibi farklı üretim prosesleri ile otomotiv endüstrisi için iç ve dış parçalar üretmektedir. Yeni teknolojilere yönelik elektronik parça Ar-Ge ve üretim yatırımları devam etmektedir.  Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde olmak üzere iki ayrı fabrikasında üretim yapan Ecoplas, 40 – 1300 ton aralığında enjeksiyon makinesi parkuruna sahiptir. Şirketin iç ve dış parça boya işlemleri için hem Gebze ve hem de Sakarya’daki fabrikasında boyahane tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca Ecoplas, ihracatı arttırmak üzere Avrupa’da devreye aldığı depo operasyonu ile müşterilerine sıralı sevkiyat hizmetini başarı ile sunmaktadır. Yüksek donanımlı teknik ekibi ve güçlü proje ekibi ile otomotiv endüstrisine hizmet veren şirket, kendi kalıplarını üretebilmek ve diğer plastik enjeksiyon firmalarını desteklemek üzere de kalıp tasarım ve üretim firması (Sensei Tooling) için yatırım yapmıştır. Tüm bunlarla birlikte Ecoplas, Kojima Ind (Japonya) ile teknik işbirliği anlaşması kapsamında Toyota ve diğer müşteriler için Kojima teknolojisi ile çözümler sunmaktadır.