Continental’in Kamyon ve Otobüs Lastiklerine Müşterilerinden Tam NotContinental, soğuk havalarda kamyon ve otobüslerin tüm akslarına kış lastiği takılmasını tavsiye ediyor. Kış lastiklerinde kullanılması gereken lastiklerle ilgili yasal yönetmelikler çeker aksla sınırlı olup, lastiklerin M+S sembolü taşıması gerekiyor. Continental’in ağır vasıta ve ticari araçlar için sunduğu kış lastikleri, soğuk, ıslak ve buzlu yollarda dahi ideal çekiş gücü ve üst düzey güvenli sürüş sunuyor. Lastik yanağında kar tanesi sembolü bulunan Continental kış lastikleri, M+S lastiklerinden çok daha üst düzey bir sürüş deneyimi sağlamakla birlikte “Üç Zirveli Dağda Kar Tanesi” 3PMSF sembolü ile standartların üzerinde performans sunuyor. Özellikle kış şartlarının yoğun yaşandığı Kuzey Avrupa ülkelerinde test edilip başarısını kanıtlamış kış lastikleri tecrübesiyle öne çıkan Continental’in dünya çapındaki müşterilerinden yorumları şöyle;

1479388264_02_continental_mats

“Tepelerde dahi maksimum çekiş gücü”

Helsingborg, İsveç merkezli uluslararası nakliye şirketi BÖRJE JÖNSSON ÅKERI AB’de Lastik Teknisyeni Jonny şöyle açıklama yaptı: “Şirketimiz İsveç ve Norveç’in her yerine özel gaz taşıyor. Yola çıkan herkesin ve elbette sürücülerimizin emniyeti için pazardaki en iyi lastikleri kullanmak zorundayız. Sürücülerimiz, Continental kış lastiklerinin diğerlerine kıyasla farkını hissediyor. Kar da olsa, buz da olsa, kamyonlarımız yokuş kalkışlarında dahi asla yolda kalmadan yolculuğuna devam edebiliyor. Continental kış lastikleriyle iki kışta 180.000 km yol kat edebilen sürücülerimiz kendilerini daima emniyette hissediyor.”

“Buzlu yollarda güvenli yolculuklar”

BÖRJE JÖNSSON ÅKERI AB sürücüsü Mats: “İsveç ve Norveç’in her yerine özel gaz taşıyorum. Nereye gidersem gideyim, Continental kış lastiklerime güvenebilirim. Geçtiğimiz kış, yolu birden gevşek karla kaplı bir buz tabakasının kapladığını hatırlıyorum. Diğer sürücülerin tümü durup kar zinciri takmak zorunda kalırken ben gaza basıp yoluma devam etmiştim. Bence bu her şeyi anlatıyor” şeklinde açıklamalarını yaptı.