Brisa’nın inovasyon projelerine SAP’den ödülBrisa, son yıllarda gerçekleştirdiği sanayi şirketinden inovasyon şirketine dönüşüm stratejisiyle bu alanda önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bu çalışmaların son örnekleri olan Brisa’nın Suite on HANA ve Hybris projeleri SAP Kalite Ödülleri’nde ödüle layık görüldü. Brisa, yarışmanın inovasyon kategorisinde Suite on HANA ile ikincilik, Hybris ile ise üçüncülük elde etti. 

Türkiye’nin lastik sektörü lideri Brisa, dijital dönüşüm sürecine yönelik inovasyon çalışmaları doğrultusunda gerçekleştirdiği Suite on HANA ve Hybris projeleriyle SAP Kalite Ödülleri’nden iki ödülle döndü. Brisa, organizasyonun inovasyon kategorisinde Suite on HANA projesi ile ikincilik, Hybris projesi ile de üçüncülük elde ederek başarısını taçlandırdı.

 1478500415_g__rsel__2_

Yeni inovasyon projelerinin ardında Brisa’nın Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu ikinci fabrika ile büyüyen operasyonlarını daha iyi yönetme ve uluslararası standartlardaki hizmet kalitesini daha da geliştirme hedefi yer alıyor. Bu doğrultuda Brisa’nın SAP sistemleri Suite on HANA ve Sybase veritabanına taşındı. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ‘Suite on HANA” migrasyon projesi ile Brisa operasyonlarını kesintisiz, daha esnek ve daha hızlı bir şekilde yürütecek. Hybris projesi ise Brisa’nın sektörde bir ilk olarak sunduğu online lastik satış platformu Lastik.com.tr’nin hızlı ve esnek hizmet verebilmesi için inovatif bir altyapı çözümü sağladı. 

Uluslararası çapta global bir marka olma hedefiyle inovasyonu iş stratejilerinin merkezine yerleştirdiklerini dile getiren Brisa Bilgi Sistemleri Direktörü Gökhan Öncü, “Brisa olarak bir sanayi şirketinden inovasyon şirketine dönüşüm yolculuğundayız. Bu kapsamda, müşterilerimize katma değer sağlama ve yeni müşteri deneyimleri yaratma, iş süreçlerinin optimizasyonu ve sürdürülebilirlik konularında odaklandığımız alanları dijitalleşme süreçleriyle destekliyoruz. Yeni iş modelleri geliştirerek, bilgi, şirket kaynakları ve dijital teknolojileri yeni kombinasyonlarla birleştirerek benzersiz müşteri deneyimleri oluşturmak için çalışıyoruz. İnovatif çözümler için altyapı dönüşümü gerçekleştirmek de bu çalışmaların önemli bir halkası. Şirketimizi en son teknoloji ürünü, gelişmiş sistemlerle destekliyoruz. Yakın işbirlikleriyle bu alana öncülük edecek projelere imza atıyoruz. Suite on HANA ve Hybris de SAP Kalite Ödülleri’nde elde ettikleri başarılarla doğru yolda ilerlediğimizi kanıtladılar” şeklinde konuştu.